Historie družstva mužů

V sezóně 1989-90 postoupili muži do II. ligy, o jejíž obnovení se mezi jinými zasloužil i náš starosta                  Jiří Škoda, který jako člen ústředního výboru svazu národní házené spolu s JUDr. Bartošem z Bakova                    nad Jizerou tuto obnovu neustále prosazoval. V první „ligové“ sezóně 1990-91 končí na výborném                     3. místě a v sezóně následující II. ligu dokonce vyhrávají a zajišťují si postup do I. ligy, kde ovšem platí nováčkovskou daň a následuje sestup z posledního místa zpět do II. ligy.  Druhou ligu opět vyhrávají                 (o dva body před rivalem z Dobrušky).

Od sezóny 1994-95 hrají I. ligu mužů každoročně. Po dvou čtvrtých místech (sezóny 1998-99 a                   2001-02) získali v sezóně 2002-03 historicky první bronzové medaile, které v nadcházejícím ročníku            obhajují a vyhrávají 30. ročník Českého Poháru mužů. Tímto ale „medailové hody“ zdaleka nekončí…      V sezóně 2004-05 naši muži postoupili až do finále play-off, kde po domácí remíze prohráli v Nýřanech              a získali poprvé stříbrné medaile. Stejně si vedli i v roce 2006, když tentokrát prohráli ve finále play-off s družstvem TJ Plzeň – Újezd. Největšího úspěchu dosáhli krčínští muži v soutěžním ročníku 2006-07,            když ve finále play-off, opět s družstvem TJ Plzeň – Újezd, byli úspěšní a vybojovali titul MISTR ČR          v národní házené. V předposledním ročníku 2007-08 získali v souboji se Sokolem Svinov třetí sadu       bronzových medailí. V letošní sezóně skončili naši muži na nepopulárním čtvrtém místě a bohužel tak       skončilo úspěšné medailové období.

Od sezóny 1990-91, kdy muži A postoupili do II. ligy hrají oblastní přebor i muži B (při větším počtu             hráčů, vč. dorostenců i muži C), kteří si dokonce v sezóně 1995-96 zahráli II. ligu. V letošní sezóně       nastoupilo naše „béčko“ taktéž do II. ligy, posílené o 10 hráčů z Nového Města nad Metují, kteří               prakticky všichni hráli II. ligu za svůj původní oddíl.

_______________________________________________________________________________BACK___HOME