Historie družstva žen

Družstvo žen hrálo poprvé mistrovskou soutěž (oblastní přebor) v sezóně 1990-91 a skončilo                           na předposlední příčce. V následující sezóně družstvo posílilo 8 hráček z Nového Města nad Metují                (kde se družstvo rozpadlo) a  oblastní přebor vyhrálo!  V letech 1992-97 naše ženy tento úspěch           zopakovali a v sezónách 1994-95, 1995-96 a 1996-97 se účastnily kvalifikace o postup do I. ligy.                Potom byli krčínští dva roky bez kategorie žen.

V sezóně 1999-00 obsadily naše ženy 2. místo v oblastním přeboru, aby další rok již opět vyhrály a zúčastnily se (bohužel opět neúspěšně) kvalifikace o postup do I. ligy. Na vysněný postup mezi ženskou házenkářskou elitu si tak musely počkat až na kvalifikaci v roce 2004, která se uskutečnila u nás v Krčíně. Od sezóny 2004-05 startují našeženy v I. lize pravidelně. V letošním ročníku byly velice blízko medailovému umístění, na které bohužel po krásných zápasech se Sokolem Dobruškou nedosáhly, ale i celkové čtvrté místo je velikým úspěchem!!!

_______________________________________________________________________________BACK___HOME