V dalším dvojkole hraném na hřištích soupeřů jsme zajížděli v sobotu na půdu Sokola Nezvěstice a v neděli Sokola Tymákov.

Sobotní utkání bylo jedno z těch, které bychom okamžitě měli vymazat z paměti. Domácí házenkáři nám předvedli lekci z účinnosti, jednoduchosti a dostatečné agresivity. Začátek tomu sice neodpovídal a v 2. minutě jsme vedli 0:2, ale po zranění L. Marka jsme neměli dostatečnou náhradu v kombinaci. Domácí vyrovnali na 2:2 v 8. minutě. Nám se dařilo do 23. minuty držet stále krok s domácími a stále jsme vedli 6:7. Závěr byl, ale v režii domácích a třemi brankami otočili vývoj utkání na svoji stranu v poměru poločasových 9:7. Ve druhé části jednoznačně začali kralovat domácí. Nám se nedařila střelba ani kombinace a v obranné činnosti jsme také nabyli schopni získat alespoň pár míčů. Výsledkem bylo v 3. minutě vedení domácích 11:7 a ve 14. 13:8 a v 17. minutě již 15:9. Domácí stále stupňovali svoje vedení a my jsme již nekladli odpor. Výsledkem bylo konečné vítězství domácích 22:13. Celkem snadné vítězství domácích, kde jsme byli soupeřem pouze v první části utkání. Utkání nám nevyšlo v žádné činnosti. Utkání řídil pan J. Buřval z Opatovic nad Labem.

M. Chmelík

M. Leugner – J. Mikolášek – R. Šefc – V. Hrnčíř – T. Marek

J. Valtera (4) – J. Štrof (4) – O. Čech (2) – L. Marek (2) – K. Zimla (1)

Po sobotní porážce jsme potřebovali v neděli na hřišti Sokola Tymákov v 1. lize národní házené mužů získat body do ligové tabulky. Oproti sobotnímu utkání jsme výrazně zlepšili obrannou hru a v útoku jsme hráli daleko zodpovědněji. Opět se nám vydařil začátek utkání a v 9. minutě jsme vedli 1:3 a udržovali jsme stále malé vedení po celý první poločas. v 20. minutě 3:5, 23. minutě 4:6 a poločasových 5:7. Domácí útok hrál vytrvale a dlouho a celkově hra neměla rychlý spád. My jsme jednoduchými kombinacemi dostávali do střeleckých příležitostí a jenom díky dobře chytajícímu domácímu brankáři Maierovi jsme naše vedení nenavýšili více. Druhý poločas byl obdobný prvnímu. Jenom jsme v našem útočném snažení nevyužili pár dobrých příležitostí, a tím jsme přišli hned v úvodu o vedení v 10. minutě 8:8. Pak se nám sice podařilo ještě odskočit ve 14. minutě 8:10. A do 21. minuty jsme stále drželi minimální odstup v poměru 10:12. Pak se nám nepodařilo odpovědět na domácí branku v 22. minutě na 11:12 a pak v 26. minutě na 12:12. Pro potřebný bodový zisk jsme pak již takticky dohrávali do samého konce, kde v posledním trestu po čase jsme nastřelili pouze břevno domácí branky. Konečná remíza 12:12 vzhledem k průběhu utkání je spíše ztrátou, ale po sobotním utkání je nutné pochválit za změnu v přístupu a bojovnosti. Utkání řídil dobře pan Jan Adámek z Přeštic.

M. Chmelík

M. Leugner – R. Šefc – J. Mikolášek – (V. Hrnčíř) – (T. Marek)

O. Václavek (6) – J. Štrof (4) - L. Marek (1) – J. Valtera (1) – (K. Zimla) – (O. Čech)