K dalšímu utkání a prvnímu na hřišti soupeře v podzimní části 1. ligy národní házené mužů jsme zajížděli na horkou půdu Sokola Svinov. Jako téměř vždy v měření s tímto soupeřem se očekávala pohledná házená podpořená faktem, že v týmu soupeře nastupuje nejlepší střelec loňského ročníku 1. ligy mužů Vítězslav Horáček.

Průběh prvního poločasu odpovídal prognózám. Hrála se pohledná házená se spoustou branek. V obou týmech dominovaly útoky a dva hráči. V týmu domácích V. Horáček a v našem týmu Ondra Václavek. Rozdílem bylo, že náš tým se dokázal prosazovat z běžných kombinací a ze hry. Domácí často těžili z rozehry trestných hodů. Oba týmy se pravidelně střídaly ve vstřelování branek v průběhu celého poločasu, kromě 13. a 15. minuty, kde jsme dokázali za sebou skórovat P. Samkem ze stavu 4:3 na 4:5 a 18. a 21. minuty ze stavu 5:5 na 5:7. Tento minimální náskok jsme si udržovali až do samého závěru, kde domácí zahrávali trestný hod po čase a to úspěšně a stanovili tak poločasové skóre na 10:11.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním navýšit vybudovaný náskok a eliminovat domácí střelce v jejich silných stránkách a pokusit se o nátlakovou hru v útoku. Od počátku druhé poloviny se nám to dařilo a téměř jsme neztratili jedinou výhodu poskytnutou zlepšenou hrou naší obranné řady. Na téměř každou branku domácích jsme odpovídali dvěma vstřelenými. V 9. minutě 11:14 ve 14. minutě již 13:17, v 22. 16:21 a v 25. 17:23. Naše útočná hra nepostrádala pestrost a obrana velmi dobře sekundovala v rychlé oboustranné hře. Do konce utkání se stav ještě upravil na konečných 19:26. Do zápasu v závěru mohli nastoupit všichni hráči a velmi kvalitně dokázali sekundovat. Pokud v dalších zápasech bude naše hra vypadat takto, tak nás čekají jenom příjemné zážitky. Každopádně je nutné být nohama na zemi a k dalším utkáním přistupovat stejně zodpovědně.

Utkání řídil Jaromír Havlík z Rokytnice u Přerova.

Chmelík Martin

Leugner Martin – Mikolášek Jiří – Šefc Robert – Hrnčíř Václav

Václavek Ondřej (14) – Marek Lukáš (6) – Samek Pavel (3) – Štrof Jan (2) – Valtera Jan (1) – (Zimla Kamil)

Trenér:  Pavlík Tomáš