K prvnímu utkání jarní části 1. ligy národní házené mužů jsem v domácím utkání hostili soupeře Sokol Svinov. Do utkání jsme nastupovali oslabeni o zraněné nebo absentované hráče. Přesto jsme nastoupili s jasným cílem hosty nepustit do jejich typické hry založené na výborné střelecké potenci Víti Horáčka. První minuty utkání byly trochu „oťukávací,“ kde jsme krátce vedli v 10. minutě 3:1, ale hosté rychle srovnali krok a v 12. minutě byl stav srovnaný 3:3. V 15. minutě byl i nadále vyrovnaný stav 4:4, kde jsme v obranné činnosti většinou obdrželi branky až z několikanásobných útoků hostů, kteří získávali většinu odražených míčů. Od 15. minuty nastal obrat. Naše obrana přidala na důslednosti a získala několik důležitých balónů a útok je podpořil vstřelením rozdílových branek. Výsledkem bylo celkem poklidné vedení v poločase 8:4.

Do druhé části jsme nastupovali s úkolem udržet styl hry a nepřipustit zvrat utkání. Po snížení hostů na 8:5 ve 3. minutě jsme odpověděli soustředěnou a důslednou obranou a i dobrým zakončováním útočných aktivit. V 7. minutě jsme vedli 11:5 a vybudovali si rozhodující náskok. V 10. minutě zůstával rozdíl ve skóre stejný 12:6, ale krátkou ztrátou koncentrace jsme připustili hostům snížení v 13. minutě na 12:8. Další komplikaci jsme, ale nedopustili. Trvale jsme vstřelovali branky a obrana spolehlivě pracovala. V 15. minutě jsme vedli 13:8, v 21. 14:9 a v 22. 15:10. Na konci utkání dostali na obou stranách příležitost všichni hráči a velmi kvalitně dokázali sekundovat. Jen střelecká absence našich mladých dorostenců zamrzela, protože oba v útočném snažení hýřili aktivitou. V utkání se výborně předvedla celá obranná řada včetně brankáře M. Chmelíka. V útoku velmi kvalitně zahrál J. Valtera, který odehrál svoje nejlepší utkání v 1. lize. Spolehlivě sekundovali i ostatní hráči.

Utkání řídil Jaroslav Bukovský ze Žatce.

Chmelík Martin – Kopecký Matěj

Mikolášek Jiří – Červinka Miloš – Šefc Robert – Hrnčíř Václav – Marek Tomáš

Valtera Jan (5) – Marek Lukáš (4) – Samek Pavel (4) – Zimla Kamil (2) – Čech Oldřich – Čtvrtečka Michal

Trenér:  Pavlík Tomáš