V posledním dvoukole na soupeřových hřištích jsme v sobotu zajížděli na půdu TJ Staré Vsi nad Ondřejnicí, v neděli k vedoucímu celku 1. ligy národní házené mužů 1.NH Brno. V sobotu se hrálo za velmi těžkých podmínek a oba týmy bojovaly s touto skutečností velmi srdnatě. Obě družstva se střídala během prvního poločasu ve vedení. Nejdříve domácí vedli 1:0 a v 15. minutě 2:1, pak jsme dokázali otočit v 20. minutě na 2:3. Nakonec v 27. minutě bylo opět vyrovnaný stav 4:4. Závěr první části byl pro nás daleko úspěšnější. Dvěma brankami jsme se ujali vedení 4:6.

Druhý poločas se odvíjel obdobně jako první poločas a oba týmy se střídaly ve vstřelování branek a po polovině druhé části v 16. minutě byl stále stejný rozdíl ve skóre 7:9. Pak jsme ještě vstřelili branku na 7:10, poté jsme se ale na dlouhou chvíli odmlčeli. Nedařilo se nám proměňovat vyložené šance. Domácí toho dokázali dokonale využít. Do 24. minuty otočili stav skóre na 11:10. Naštěstí to bylo ze strany domácích vše. Obrana v čele s mladým brankářem Kopeckým do konce utkání již nepustila domácí ke vstřelení branky a nám se podařilo vyrovnat v 27. minutě na 11:11 a pár vteřin před koncem utkání strhnout vítězství na naši stranu střelou mladého Oldřicha Čecha v poměru 11:12. Celé utkání se hrálo na mokrém velmi těžkém hřišti. Na hře obou týmů se to projevilo a náš tým byl ten šťastnější. Nás držel nad vodou zkušený Kamil Zimla, který bezpečně proměňoval trestné hody a řídil celou hru. Utkání řídil pan Jiří Maiwalder.

M. Kopecký

M. Leugner – J. Mikolášek – R. Šefc – (V. Hrnčíř) – (T. Marek)

K. Zimla (6) – J. Štrof (2) – J. Valtera (2) – O. Václavek (1) – O. Čech (1) – (M. Čtvrtečka)

K dalšímu utkání 1. ligy národní házené mužů jsme zajížděli na půdu soupeře z nejtěžších, 1. NH Brno. Utkání od samého počátku bylo jednoznačnou záležitostí. Domácí nás předčívali ve všech směrech. Ve 13. minutě vedli 3:1 a do konce poločasu jsme dokázali vstřelit již jedinou branku a domácí stále navyšovali své vedení až na poločasových 7:2. Další průběh byl stále obdobou první části. Jenom s tím rozdílem, že jsme částečně drželi krok ve vstřelování branek, ale domácí nepřipustili žádné pochybnosti o jejich vítězství. Výsledkem bylo poklidné vítězství domácích v poměru 16:9. V utkání jsme bohužel nenašli spolehlivý recept na postupný útok domácího celku a na naše poměry jsme měli velmi málo získaných míčů, k tomu naše nízká úspěšnost ve střelbě a výsledkem bylo jednoznačné vítězství domácích. Utkání řídil pan Grepl z Brna.