V dalším dvojkole hraném na domácím hřišti jsme doma hostili v sobotu ve východočeském derby Sokol Opatovice nad Labem a v neděli nováčka Avia Čakovice. V sobotním utkání se předpokládal vyrovnaný průběh a hlavně mělo mít kompletní nádech derby. A většina utkání i tak vypadala. Začátek utkání nám mnoho nevyšel. Na první náš gól jsme čekali celkem dlouho, vstřelili jsme ho až v 5. minutě, kde jsme prohrávali 0:2 a druhý v 11., kde jsme srovnávali na 2:2. Ale i tak jsme stále tahali za kratší konec. V obraně jsme nedokázali zastavit tlak hostů a v útočné fázi jsme působili dost bezradně. Do 22. minuty jsme prohrávali 2:4. Po drobných úpravách v obranné činnosti a zvýšeném úsilí v útočné řadě se nám podařilo v 23. minutě srovnat 4:4 a držet i nadále s hostujícím celkem krok až do samého závěru poločasu, kde svítil na ukazateli vyrovnaný stav 7:7. Během prvního poločasu oba týmy předvedly spíše podprůměrnou házenou a bylo hodně znát, že se hraje derby. Spíše více bojovnosti než kvalitní hry. Začátek druhé části byl ještě poznamenán koncem prvního poločasu a v 11. minutě byl stav 8:9. Další fáze utkání již konečně přinesla trochu házené. Obranná i útočná řada plnila domluvenou taktiku a výsledek se brzy dostavil. Od 12. do 23. minuty jsme vstřelovali z každého útoku branku, obranná řada vše plně podpořila 100% činností a výsledkem bylo vedení 14:9 a tím i rozhodnutí celého utkání. Ke konci utkání si pak zahrála opět celá lavička a bez problému jsme dovedli zápas do zaslouženého vítězství 16:10. Ve druhém poločase se výrazně zlepšila naše hra v obranné části, tak i v útočné fázi a některé akce byli velmi pohledné. Celý zápas byl poznamenán nádechem dvou místně sousedících týmů, který jsme podstatně lépe dokázali zkorigovat.

Utkání řídil pan Jiří Havlík z Rokytnice.

M.Chmelík – (P.Kalivoda)

M.Leugner -  M.Červinka – J.Mikolášek – R.Šefc – V. Hrnčíř

J. Štrof (7) – P. Samek (6) – L. Marek (2) – J. Valtera (1) – J. Hladík – (K.Zimla)

Trenér:  Pavlík Tomáš

V nedělním utkání jsme hostili letošního nováčka Avia Čakovice, který se vrátil po roční odmlce do 1. ligy národní házené. Rychle jsme šli do vedení v 3. minutě 2:0, ale hosté hlavně díky naším jednoduchým ztrátám míčů srovnali v 10. minutě krok na 3:3. Naše hra až do 20. minuty postrádala především přesnost. Hosté se mohli spolehnout pouze na hru jejich nejlepšího hráče L.Zimmermanna, který svým způsobem jako jediný dokázal ohrožovat trvale naší branku. V 16. minutě jsme sice vedli 5:3, ale v 21. již bylo opět srovnáno na 6:6. Hostující obrana s přibývajícím časem stále přidávala na tvrdosti, až to vrcholilo v době, kdy postupně začal sílit náš tlak, několika likvidačními zákroky, které bohužel zůstaly karetně nepotrestány. Také to významně poznamenalo celý vývoj zbytku poločasu. I přes naši herní převahu to byl spíše boj, kdo z našich útočníků přežije bez úhony. Až konce poločasu se hostující útočníci nedokázali prosadit přes naši obranu. Výsledkem bylo zisk rozhodujícího náskoku 11:6. Do druhého poločasu nastoupili oba týmy částečně emočně zklidněni ze závěru prvního poločasu a s myšlenkami na další vývoj. V našem týmu v této fázi již nenastupoval Ondra Václavek, který první poločas odnesl „jenom“ pohmožděným ramenem. Přesto jsme si trvale udržovali dostatečný náskok a s přehledem vedli zápas do závěru. V 11. minutě 15:9, v 21. minutě 19:11. V druhém poločase opět hráli všichni hráči sestavy. Konečnou podobu výsledku hosté v závěru částečně zkorigovali na konečných 20:14. Utkání bylo pro diváka ne zrovna pohledné. Přílišná tvrdost v prvním poločase poznamenala celý zbytek zápasu, kde ani vedení utkání arbitrem zrovna nepřispělo k jeho hladkému průběhu.

Utkání řídil pan Pavel Paško z Vítkovic

M. Chmelík

J. Mikolášek – M. Červinka – M. Leugner – V. Hrnčíř – R. Šefc

O. Václavek (8) – L. Marek (6) – J. Valtera (4) – J. Štrof (2) – J.Hladík – (K. Zimla)