V uplynulém víkendu prošlo družstvo Krčína posledními dvěma zápasy základní části prvoligové soutěže. Rozdávaly se poslední body, které mohly ovlivnit podobu čtvrtfinálových dvojic. Mělo před sebou dva soupeře z opačných konců tabulky. V sobotu hostilo v tomto roce suverénní Přeštice, které zatím neochutnaly příchuť porážky. Po několika nevydařených kolech čekal Krčín na symbolické zmrtvýchvstání svého házenkářského umu. Naštěstí přišlo v pravý čas. Krčín od první minuty diktoval tempo hry a přehrával soupeře ve všech fázích. Velmi dobrou práci odvedla obranná část v čele s brankařkou M. Šefcovou, střelkyně Přeštic znervózněly z počátečních ztrát, což se odrazilo i na jejich úspěšnosti. První branku daly až v 17. minutě, do konce poločasu přidaly už jen 2. Útočná řada sice přehrávala přeštickou obranu, branek dala přesto méně, než ke kolika měla šanci. Po poločasu 7:4 sice Přeštice zvýšily tlak i produktivitu, náskok Krčína ale nesmazaly, a tak byla jejich první porážka na světě.

Šefcová Marcela – (Kočová Helena)

Macková Veronika – Chrastilová Soňa – Šimůnková Karin – (Štefková Alexandra) – (Nejmanová Barbora)

Fišerová Ludmila (7) – Titlová Monika (6) – Poláčková Veronika (1) – Zimlová Věra (1) – Hamanová Lucie – (Kotlářová Veronika)

Trenéři: Fišer Jiří – Zákravský Václav

Druhý den hostil Krčín další plzeňské družstvo – Blovice. Předsevzetím sice bylo pokračovat ve stejném stylu hry jako předešlého dne, ale potvrdilo se pravidlo, že s nižší kvalitou soupeře se snižuje i bojovnost, rychlost hry druhého týmu. Po utrápeném poločasu charakteristickém nezískanými míči v obraně a neproměněnou střelbou v útoku domácí dokonce prohrávali 5:7. Utkání naštěstí nekončí po 30 minutách, a tak využil Krčín druhou půli pro nápravu. Přidal na rychlosti a přímočarosti útočných akcí, což bylo odměněno konečným bodovým ziskem za stav 16:13. Zisk 4 bodů ještě zamíchal konečnou tabulkou, proto jde Krčín do play off z konečného 6. místa a soupeřem mu bude ve čtvrtfinále Sokol Dobruška.

Šefcová Marcela – (Kočová Helena)

Macková Veronika – Chrastilová Soňa – Štefková Alexandra – Nejmanová Barbora – Šimůnková Karin – (Pavlíková Lucie)

Titlová Monika (6) – Zimlová Věra (3) – Hamanová Lucie (3) – Poláčková Veronika (2) – Koudelková Petra (2) – Kotlářová Veronika

Trenéři: Fišer Jiří – Zákravský Václav