V posledním dvojkole letošního ročníku 1. ligy národní házené mužů jsme doma hostili v sobotu DIOSS Nýřany a v neděli TJ Plzeň – Újezd. Očekával se nelehký víkend, který pro nás ale už neměl z hlediska postavení v konečné tabulce žádný vliv. Patřilo nám před tímto kolem 4. místo a nikdo nás již nemohl sesadit a postoupit na 3. místo byla spíše jen utopie. V sobotním utkání jsme začali celkem dobře. V 6. minutě byl stav 3:2. Pak jsme se, ale na chvilku odmlčeli a hosté se střelecky prosazovali nadále. Výsledkem bylo jejich vedení 3:6 ve 14. minutě. Pak jsme zase do 20. minuty vzali otěže utkání do rukou my a srovnali jsme na 7:7. Následně hosté opět odskočili v 24. minutě na 7:10 a tento náskok si hosté udrželi až do konce poločasu v poměru 9:12. Do druhé části jsme šli s odhodláním zlomit vývoj utkání na naši stranu a celkem se nám to zdařilo. Postupně jsme zvýšenou snahou v obraně a proměňováním nabízených šancí snižovali náskok hostů až v 13. minutě jsme dorovnali na 14:14. Pak sice hosté opět odskočili v 18. minutě na 16:18. Do 25. minuty se naše snaha o zvrat v utkání stupňovala a výsledkem bylo otočení výsledku na 19:18. Bohužel v nastoleném tempu jsme nevydrželi a hosté opět šli do vedení v 28. minutě na 19:20 a v již nastaveném čase na 20:22. Nám se již podařilo pouze korigovat těsně před konečným hvizdem na 21:22. Na více jsme již neměli prostor. Utkání bylo herně pohledné, kde dominovaly oba útoky. V první části byli hosté lepším týmem a v druhém po zlepšeném výkonu v obraně jsme byli jen kousek od bodového zisku. Utkání řídil Aleš Liška.

M. Chmelík – M. Kopecký

M. Leugner – J. Mikolášek – R. Šefc – (M. Červinka) – (T. Marek)

L. Marek (9) – J. Valtera (6) – J. Štrof (5) – K. Zimla (1) – (J. Hladík) – (O. Čech)

V neděli jsme hráli poslední utkání základní části s vedoucím celkem 1. ligy TJ Plzní Újezd. Pro neúčast nebo drobná zranění jsme nastupovali v sestavě s mladými hráči.

Začali jsme opět dobře a úspěšně jsme vzdorovali hostům. V 10. minutě byl stav 3:3. Pak jsme do konce poločasu jenom přihlíželi na to, jak hosté vstřelují jednu branku za druhou a my jeden míč za druhým ztrácíme. Výsledkem bylo poločasových 3:10. O zápase bylo rozhodnuto. Naše nevýrazné představení bylo výsledkem naší malé agresivity a malého důrazu. Do druhé části jsme nastoupili v obměněné sestavě a v útoku jsme konečně přidali. Hosté sice ještě odskočili na 3:12, ale pak jsme již drželi krok a druhý poločas skončil pro nás přívětivou remízou 8:8. Celkově tak 11:18. Náš nevýrazný výkon dopomohl k jednoznačnému vítězství hostů z Plzně. Utkání řídil Jan Adámek