V dalším dvoukole hraném na hostujících hřištích jsme v sobotu hráli ve východočeském derby se Sokolem Opatovice nad Labem a v neděli na hřišti Avia Čakovice. V sobotním utkání se předpokládal vyrovnaný průběh a hlavně mělo mít kompletní nádech derby. A většina utkání i tak vypadala. Povedl se nám úvod utkání a vlastně celý první poločas jsme si udržovali dostatečný brankový odstup od domácího týmu. Rychle jsme v 6. minutě vedli 0:3 a v 13. minutě již 2:6. Pak se však podařilo domácím chytit v útoku a prosazovat se v útočné řadě v podobném rytmu jako naši střelci. Výsledkem bylo celkem uspokojivé poločasové vedení 6:9.

Jak nám vyšla první polovina utkání, tak opakem byla druhá část utkání. Domácím se podařilo po našich chybách v útoku rychle v 7. minutě srovnat na 9:9. Pak jsem sice ještě do 16. minuty drželi krok, kde bylo vyrovnané skóre 12:12. Domácí ale odskočili v 19. minutě na 14:12 a my jsme již až do samého konce nedokázali srovnat krok a na každou naši branku odpověděli dalším vstřelením rozdílové branky. 20. minuta 15:13, 28. minuta 16:14. Jiskřička naděje nám svitla v samém závěru, kdy jsme v 29. minutě snížili na 16:15 a domácí ztratili v závěru míč. Přechod do útoku se nám také zdařil, ale vyrovnávací gól se nám již nepodařilo vstřelit, i když jsme měli ještě poslední šanci v podobě trestného hodu po čase.  Utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním by nikdo nevsadil na domácí, ale v druhém předvedli větší vůli po vítězství domácí a nás přestala zdobit kombinace a na hru jeden na jednoho není naše hra stavěna. Utkání řídil pan M. Kovář.

M. Chmelík – M. Kopecký

M. Leugner – J. Mikolášek – R. Šefc – M. Červinka – (V. Hrnčíř)

O. Václavek (9) – J. Valtera (5) – P. Samek (1) – L. Marek – L. Pelikán – (K. Zimla)

V nedělním utkání jsme hráli na hřišti Avia Čakovice a potřebovali jsme odčinit sobotní porážku. První část byla z naší strany velmi nervózní a podle toho i vypadal vývoj skóre. Teprve v 13. minutě jsme vstřelili druhou branku. Naštěstí domácí byli stejně málo produktivní a tak byl stav 2:2. Teprve potom jsme se částečně rozehráli a postupně se odpoutali od domácích ve skóre. V 25. minutě jsme vedli 3:6 a do poločasu jsme udrželi vedení 5:7.

Do druhé části jsme nastoupili bohužel v obdobném duchu jako v sobotním utkání. Rychle jsme ztratili vedení a domácí v 2. minutě srovnali na 7:7 a v 5. minutě 8:8. Naštěstí jsme se stále udržovali o krok před domácími a nikdy je nepustili do vedení. Ve 14. minutě byl stále vyrovnaný stav 10:10 a v 17. 11:11. Do 19. minuty se nám podařilo odpoutat na 11:13 a to rozhodlo o vývoji utkání. Domácím se již nepodařilo srovnat skóre utkání a naopak v 28. minutě jsme navýšili stav na 13:16. V samém závěru se domácím podařilo již pouze korigovat na konečných 14:16. Utkání bylo pro diváka ne zrovna pohledné. Bylo to spíše bojovné utkání, kde kombinačních akcí bylo k vidění velmi málo. Utkání řídil pan Z. Kalčík.