Hřiště Sokola Tymákov bylo před sobotním ligovým utkáním posledním, na kterém družstvo Krčína neokusilo výhru. Dopředu se tedy dalo čekat velmi těžké utkání, plné tvrdých osobních soubojů, kterými je celek ze špičky tabulky známý. Ovšem očekávání zůstalo pozadu za realitou. Potom co se Krčín rychlými kombinacemi dostal do vedení 1:3 (4. minuta), odpověděla obrana Tymákova zvýšenou tvrdostí, ale i zákeřností svých zákroků směřovaných především mimo zorné pole rozhodčího Malého z Chomutova. Avšak i zákroky, které jsou jindy oceňovány kartami, zůstaly bez povšimnutí či napomenutí. Výsledkem byl totální útlum střelecké produktivity Krčína, který ve zbytku poločasu vsítil už jen jednu branku. Jinak tomu bylo na druhé straně hřiště, kde jich soupeř nasázel za 30 minut celkem 10 (poločas 10:4). Hrubé chování rozhodčího Malého vůči hráčkám i trenérům Krčína, které však nebylo podepřeno kartami, zapříčinilo změnu taktiky hry. Tou byla snaha vyhýbat se osobním soubojům a dohrát utkání pokud možno bez zranění, které při tolerované hře Tymákova hrozilo. Druhé se nepodařilo – krom tradičních modřin přišlo bohužel

i zranění kapitánky V. Poláčkové, které ji na nějaký čas postaví mimo soupisku. Změna útočné hry se ale podařila. Krčín začal v útoku využívat volných prostorů ke střelbě, nechodil do kontaktu se soupeřem a to jej zjevně překvapilo. Na druhé straně tymákovský útok ztrácel produktivitu, ze 4 nařízených trestných hodů proměnil jen jeden. Přestože Krčín vyhrál druhou půli v poměru 7:9, rozdíl z prvního poločasu už nesmazal. Odvážel si tak nejen prohru, ale hlavně znechucení z předvedené hry jinak kvalitního soupeře a nerovné řízení hry rozhodčím.

Šefcová Marcela – (Kočová Helena)

Macková Veronika – Štefková Alexandra – Chrastilová Soňa – (Nejmanová Barbora)

Zimlová Věra (6) – Titlová Monika (3) – Fišerová Ludmila (2) – Poláčková Veronika (2) – (Hamanová Lucie)

Trenéři: Fišer Jiří – Zákravský Václav

Druhý den Krčín nastupoval proti soupeři ze spodní části tabulky, tady bylo jasným úkolem získání dvou bodů. Domácím celkem byl TJ Spartak Modřany. Utkání bylo jiné nejen díky vyšší teplotě vzduchu a sluníčku, ale především atmosférou na hřišti. Přestože se bojovalo o každý balón a byla vidět touha po vítězství, obešla se hra bez zákeřností a tvrdší faul byl okamžitě potrestán rozhodčím Slavíkem. Herní převaha Krčína byla znát již od první půle, i přes zaváhání na začátku (4. minuta 2:0) si budoval náskok (poločas 6:11). Ve druhé půli byla vidět hezká házená s mnoha povedenými kombinacemi, střelecky se prosadily všechny krčínské útočnice. V obranné hře přitom obezřetnost trochu polevila, ale to už nic nezměnilo na jasném výsledku 16:24 pro Krčín.