Po 4. místě v celkové tabulce základní části 1. ligy národní házené mužů jsme o víkendu hráli čtvrtfinále se sousedícím celkem tabulky Sokolem Nezvěstice.

Po posledním utkání, které jsme sehráli na hřišti našeho soupeře, nám bylo jasné, že jenom stoprocentní výkon nám zajistí postup mezi poslední čtyři celky letošního ročníku. Bohužel se naši hráči nepoučili z posledního zápasu na půdě Sokola Nezvěstice a do prvního zápasu na jejich půdě jsme vstoupili nesoustředěně a laxně. Výsledkem bylo rychlé vedení domácích v 15. minutě 6:2. Naši útočníci se velmi těžko prosazovali, hráli nekolektivně a bez potřebné dravosti. Postupně domácí navyšovali svoje vedení až do 25. minuty 10:3. Do konce poločasu se oba týmy prosadily ještě jednou a stanovily tak poločasový stav 11:4.

Druhý poločas byl pokračováním prvního. My jsme působili velmi odevzdaným dojmem a domácí navyšovali vedení až do 17. minuty, kdy byl stav 17:6. V závěru utkání se nám nakonec přece jenom podařilo zkorigovat velmi nepříznivý stav na konečných 19:10. Po takovém zápase je jasné, že postup do další části soutěže byl spíše fikcí než realitou. Utkání řídili páni J. Malý a J. Bukovský.

M. Chmelík – M. Kopecký

M. Leugner – J. Mikolášek – R. Šefc – M. Červinka – (V. Hrnčíř)

J. Valtera (3) – J. Štrof (3) – T. Pavlík (3) – L. Marek (1) – K. Zimla

Do odvetného utkání v neděli jsme nastupovali s odhodláním alespoň o solidní výsledek. Hosté z Nezvěstic si ovšem šli pevně za svým cílem a s vědomím dostatečného náskoku jejich hra byla velmi účinná. Z naší strany bylo vidět alespoň nasazení a bojovnost. Na rozjetého soupeře to bylo ovšem málo. Během prvního poločasu jsme stále stahovali vedení hostů a teprve v 21. minutě byl nakrátko vyrovnaný stav 8:8, ale hosté do konce první části opět odskočili na 9:11. Druhá část byla v obdobném duchu. Hosté udržovali trvalý náskok v 7. minutě 10:13 a 19. minutě již 13:17. Vlastně nebylo již o co hrát. Hosté pak v samém závěru již výrazně polevili a povolili nám srovnat skóre na konečných 17:17. Tento dvojzápas ukázal, že bez patřičné bojovnosti a hlavně přípravy nejsme schopni v rozhodujících částích 1. ligy národní házené vzdorovat bojovnějším týmům. Celkově tak letošní sezóna pro nás končí jako v loňském roce již ve čtvrtfinále. Do dalšího ročníku tak bude dost času na hodnocení letošního soutěžního roku. Utkání řídili páni M. Grepl a J. Maiwalder.

M. Chmelík – M. Kopecký

M. Leugner – R. Šefc – J. Mikolášek – V. Hrnčíř – M. Červinka

O. Václavek (10) – J. Valtera (3) – J. Štrof (3) – L. Marek (1) – (T. Pavlík)