V prvním jarním ligovém utkání jsme se před domácími diváky utkali s SK Studénka. Na tohoto soupeře jsme neměli dobré vzpomínky, když na podzim jsme na jeho hřišti ostudně prohráli 22:13.

Vstup do utkání byl z obou stran opatrný, na mokrém terénu nechtělo ani jedno z družstev ztrácet míče technickými chybami. My jsme nepustili hosty do vedení, a tak byl stav ve 3. minutě 1:1, v osmé 3:2 a ve 14. hosté snižovali 6:5. Zlepšenou hrou v obraně a několika povedenými zákroky domácího brankáře Chmelíka jsme se dokázali do 22. minuty odpoutat na rozdíl 3 branek, což nás mělo do konce poločasu uklidnit. Opak byl ale bohužel pravdou, náš útok nevstřelil následujících pět minut branku, takže se hostům podařilo vyrovnat na 9:9 (ve 27. minutě). V samém závěru prvního poločasu jsme přeci jen udrželi nejtěsnější vedení, a to díky přesné trefě Jirky Peška.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s jasnými pokyny ke klidné a trpělivé hře a vyvarování se zbytečných ztrát míčů technickými chybami. Toto se nám v prvních deseti minutách ne příliš dařilo, takže jsme nechali hosty znovu několikrát vyrovnat (4. minuta 13:13; 5. minuta 14:14 a 9. minuta 15:15). V rozmezí 10. – 22. minuty došlo k rozhodujícím okamžikům utkání. Střídající domácí brankář Kopecký několika dobrými zákroky podržel naše družstvo, a protože se naším útočníkům podařilo vstřelit několik pěkných branek, svítil na ukazateli stav 20:16. Tento náskok jsme si již do konce střetnutí pohlídali a zaslouženě zvítězili. Je potřeba pochválit celé družstvo za bojovnost a hlavně za to, že i když se ne vždy vše dařilo, drželi spolu a podporovali se, což by pro nás mělo být ponaučením i do dalších zápasů. Utkání řídil bez problémů rozhodčí m. n. h. Jan Adámek z Přeštic.