Na další utkání 1. ligy národní házené mužů jsme zajížděli na půdu vedoucího celku současné tabulky Plzně Újezdu. Bezpochyby nás čekalo těžké utkání.

Oprávněnost obav se ukázala pravdivou. V obranné části jsme sice dokázali celkem obstojně vzdorovat útočné síle, ale v útoku to bylo jenom bezzubé obléhání branky. Většinou jsme naráželi pouze na nejlepšího hráče utkání Pavla Počáteckého, který nás svojí obrannou hrou vlastně sám eliminoval. Až do 19. minuty to i tak stále bylo hratelné utkání, kde byl stav 5:2, ale do konce poločasu jsme již nedokázali více vzdorovat a hlavně v útoku jsme již nevstřelili ani jedinou branku. Výsledkem bylo jasné poločasové vedení domácích 9:2.

Do druhé části jsme ještě zkoušeli změnit obraz hry, ale podařilo se nám to jenom v prvních 5 minutách, kde jsme korigovali na 10:4. Bohužel z naší strany to bylo vše. Domácí vědomi si svojí síly opět začali produkovat pohlednou a hlavně produktivní házenou. My jsme již nedokázali vzdorovat, ztráceli jsme spoustu jednoduchých míčů, naše pokusy většinou končily již před vlastní střelbou, což mělo za následek postupné navyšování náskoku domácích, kde v 20. minutě jsem již prohrávali 15:5. Zbytek utkání se již dohrával. Konečný výsledek pak skončil na stavu 18:7.

Jasné utkání, kde jsme nedokázali překonat obranu domácích, se spoustou nevynucených chyb. Do dalšího utkání si jenom vzít ponaučení a větší soustředěnost a více odvahy. Debut v 1. lize si odehrál dorostenec Roman Marek.

Utkání řídil pan Jančík z Opatovic nad Labem.