V dalších zápasech 1. ligy národní házené mužů jsme o víkendu (17. 10. – 18. 10. 2015) hostili na našem hřišti v sobotu DIOSS Nýřany a v neděli TJ Přeštice. Obě utkání měla jednoznačně být jako vždy atraktivní pro diváky především díky útočně laděných soupeřům. Už sobotní utkání toto potvrdilo. Od samého začátku se hrála rychlá házená, kde akce střídaly akce a skóre rychle narůstalo. Zpočátku více na straně hostí, kde ve 14. min vedli 5:7 a v 17. 7:9. Páka se nám podařila srovnat ve 20. minutě na 9:9 a do konce poločasu se pak oba týmy dokázali střídat v rychlém vstřelování branek. Výsledkem byl vyrovnaný poločasový stav 14:14. V počátku druhého poločasu se nám přece jenom podařilo přibrzdit útočné snahy hostů a naše útoky měly patřičné zakončení. V 7. minutě jsme odskočili na 17:14. Hosté sice ještě dokázali rychle snížit na 17:16, ale ve 13. minutě byl stav opět o tři 20:17. DIOSS stále ještě nechtěl utkání vzdát a v 17. minutě dokázal snížit na rozdíl jediné branky 20:19. Ale utkání jsme již nepustili a ve 22. minutě jsme odskočili na 22:19. Pak jsme již nepřipustili komplikaci. Hosty jsme již nepustili na dostřel jediné branky a úspěšně jsme dotáhli utkání do vítězného konce v poměru 24:21. Utkání řídil pan Petr Jančík.

Matěj Kopecký – Martin Chmelík

Martin Leugner – Robert Šefc – Jiří Mikolášek – Miloš Červinka – Tomáš Marek – (Josef Verner)

Jan Štrof (8) – Michal Fišer (6) – Lukáš Marek (6) – Vojtěch Práchenský (4) – (Martin Marek) – (Jan Linhart)

Trenéři: Pavlík Tomáš, Janoščák Jiří

Vedoucí: Pavlíková Romana

V nedělním utkání jsme chtěli potvrdit náš sobotní výkon, ale proti soupeři z Přeštic jsme věděli, že to vůbec nebude lehká záležitost. A celá první polovina utkání to potvrzovala. Hosté si udržovali stálé vedení i o čtyři branky v 15. minutě 3:7, ale vždy se nám podařilo alespoň korigovat a nepouštět hosty do výraznějšího vedení. V 19. minutě jsme prohrávali 6:7, v 25. min. 8:9 a v 29. 10:11. Hosté z Přeštic nakonec dokázali odskočit v samém závěru poločasu na 10:12 a s tímto výsledkem se šlo do kabin. Druhý poločas nabídnul něco, co se často nevidí. Hosté sice dokázali zvýšit svoje vedení prvním útokem na 10:13, ale pak se na dlouhých 16 minut odmlčeli a naši útočníci se činili ve velkém. Do 16. minuty otočili utkání v náš prospěch na 19:13 a v zásadě bylo rozhodnuto o osudu utkání. V této fázi utkání skvěle pracovala celá obrana a v bráně M. Chmelík, který prostě zavřel bránu. Do konce utkání pak oba týmy již jenom celkem pravidelně korigovaly stav a na konci dostali příležitost všichni hráči z lavičky. Konečný stav utkání byl 23:17, kde exceloval v útoku se 16 brankami Honza Štrof. Celkově velmi povedený víkend s celky z přední části tabulky. Pochvalu zaslouží celý tým, kde i v horších chvílích dokážou zlomit nepříznivé vývoje utkání a starší hráči jsou dobrým příkladem zapracovávaným mladým hráčům. Utkání řídil pan V. Jezbera z Mostu.

Martin Leugner – Jiří Mikolášek – Robert Šefc – Miloš Červinka – Tomáš Marek – Josef Verner

Jan Štrof (16) – Michal Fišer (3) – Vojtěch Práchenský (3) – Lukáš Marek (1) – Jan Linhart – Martin Marek