O víkendu 17. – 18. 10. 2015 sehrály naše ženy poslední dvě utkání podzimní části I. ligy národní házené. Hostili jsme družstva ze západu Čech, a to nejdříve v sobotu Přeštice a v neděli Příchovice. Obě hostující družstva byla před těmito zápasy v ligové tabulce před námi, takže se čekal v obou utkáních vyrovnaný boj. Sobotní zápas začal lépe pro hosty. Od první minuty jsme pouze dotahovali náskok soupeře (v 6. minutě 2 : 3, v 10. 3 : 4 a ve 13. min. 3 : 5). V 17. minutě jsme vyrovnali skóre na 5 : 5. A od tohoto okamžiku skvěle hrající obrana s výborně chytající brankářkou Šefcovou nenechala hostující družstvo do konce prvního poločasu skórovat. Naše útočnice se dál střelecky prosazovaly, což mělo za následek poločasové vedení 9 : 5.

Druhá půle pokračovala v nastaveném trendu z konce prvního poločasu. V útoku se nadále dařilo vstřelovat branky, kdežto hosté stále naráželi na naši obranu a brankářku. V 6. minutě jsme vedli 13 : 5, ve 13. min. 15 : 8 a ve 21. 17 : 10. Zápas jsme v klidu dovedli do vítězného konce v poměru 21 : 14. Nutno podotknout, že díky vývoji utkání, jsme mohli nasadit do hry všechny hráčky našeho družstva. Utkání řídil p. P. Jančík.

Šefcová Marcela

Štefková Alexandra – Macková Veronika – Nejmanová Barbora – Pavlíková Lucie – Žižková Radka – Mervartová Michaela

Koudelková Petra (6) – Kotlářová Petra (6) – Poláčková Veronika (4) – Zimlová Věra (3) – Hamanová Lucie (1) – Rydlová Aneta (1)

Trenéři: Fišerová Ludmila, Zimla Kamil

K nedělnímu utkání jsme nastupovali s odhodláním získat opět vítězství. Tento zápas byl ovšem mnohem vyrovnanější. Od začátku se na obou stranách nemohly střelecky prosadit útoky proti dobře hrajícím obranám skvěle chytajícím brankářkám. Skóre utkání se navyšovalo velmi pomalu, a to v 5. minutě 1 : 0, v 10. min. 2 : 2, ve 20. min. 2 : 3 a v 25. 4 : 4. Do konce poločasu jsme zvládli vstřelit ještě jednu branku, takže jsme do šaten odcházeli s nejtěsnějším vedením 5 : 4. Druhá půlka utkání měla stejný scénář jako ta první. Útočnice obou družstev se jen těžko prosazovaly, takže rozdíl ve skóre se moc neměnil. Ve 4. minutě to bylo 8 : 5, v 8. minutě 9 : 6 a ve 12. min. svítilo na ukazateli skóre 10 : 8. Od této chvíle naše obrana s opět výborně chytající brankářkou Šefcovou nedovolila soupeři do konce zápasu skórovat. Naše útočnice přidaly ještě 2 branky, takže jsme se mohli radovat z konečného vítězství 12 : 8. Celé družstvo je třeba pochválit za obě utkání, hlavně za bojovnost, nasazení a velké odhodlání zvítězit. Utkání řídil p. rozhodčí V. Jezbera. Na jarní část sezóny je potřeba se v zimní přestávce dobře připravit a pokračovat v těchto dobrých výsledcích.

Šefcová Marcela

Štefková Alexandra – Macková Veronika – Nejmanová Barbora – (Žižková Radka) – (Pavlíková Lucie) – (Mervartová Michaela)

Zimlová Věra (6) – Koudelková Petra (3) – Hamanová Lucie (2) – Poláčková Veronika (1) – Kotlářová Petra – (Rydlová Aneta)

Trenéři: Fišerová Ludmila, Zimla Kamil