V prvním jarním utkání 1. ligy národní házené mužů jsme zajížděli do Podlázek, které se po podzimní části nacházejí ve spodní části tabulky. Přesto jsme nevěděli o stavu soupeře po dlouhé zimní odmlce. K utkání jsme zajížděli bez dvou mladých hráčů, kteří již standardně nastupovali v základní sestavě, ale zase s hostujícím Vojtou Práchenským z Opatovic.

Začátek byl podle očekávání. Domácí zkusili na nás nastoupit, a to se jim povedlo jen částečně. Rychle jsme se oklepali z jejich vedení v 7. minutě 3:1 a v 10. minutě jsme srovnali na 3:3. Ve 13. minutě sice ještě domácí  získali vedení na 4:3, ale to bylo z jejich strany poslední vedení v celém utkání. Ve 23. minutě jsme vedli již 4:6 a do konce poločasu jsme dokázali odskočit na 5:8. Začátek druhé poloviny utkání rozhodl o celkovém výsledku. Do 10. minuty jsme rychle navýšili vedení na 5:14, kde se výborně spojila jak obraná, tak útočná hra. Domácí v této části utkání působili velmi bezradně. Zbytek utkání bylo jen o dohrání. Domácí sice korigovali stav, ale bezpečně jsme kontrolovali vývoj a na konci si mohli zahrát všichni hráči. Konečný stav zápasu pak svítil na ukazateli 12:19. Utkání řídil pan Josef Málek z Raspenavy.