Poslední zápas základní části 1. ligy žen jsme sehráli v neděli 1. 5. 2016 na hřišti tradičního soupeře, a to v místním derby v Dobrušce. Hned na úvod nutno podotknout, že jsme se utkali s vedoucím celkem soutěže, který za celou základní část ligy prohrál pouze 2x a navíc jsme nastupovali oslabeni o zraněnou hráčku obrany V. Mackovou. Zápas se pro nás od první minuty nevyvíjel špatně. V 8. minutě to bylo 2 : 2, ve 12. min. 4 : 3 a ještě v 15. minutě prvního poločasu to bylo pouze 5 : 3. Bohužel pro nás od tohoto okamžiku začala Dobruška jasně ovládat utkání, takže postupně narůstal rozdíl ve skóre. Ve 20. minutě 8 : 5, v 24. 12 : 6 a do konce poločasu to bylo 16 : 10. Druhá půle žádnou velkou změnu nepřinesla. Domácí hráčky se nadále bez problémů prosazovaly přes naši obranu a k tomu i přesně zakončovaly svoje akce. Nejvíce branek nastřílela domácí P. Laštovičková, a to celkem 20! Průběh 2. poločasu byl pro nás dost nepříznivý: 10. minuta 23 : 15, 20. min. 28 : 17 a konečný výsledek 33 : 20. Z utkání je potřeba se rychle oklepat a začít se soustředit na západy play off, do kterého nastupujeme z 3. místa po základní části soutěže. Utkání řídil p. Váca z Jihlavy.

Šefcová Marcela

Štefková Alexandra – Pavlíková Lucie – Žižková Radka – Chrastilová Soňa

Koudelková Petra (6) – Šimánková Simona (5) – Kotlářová Petr (4) – Zimlová Věra (4) – Hamanová Lucie (1) – Rydlová Aneta

Trenéři: Fišerová Ludmila, Zimla Kamil