Po základní části 1. ligy národní házené mužů, kde jsme obsadili 3. místo a celkově nám základní část vyšla po dlouhé době kvalitně, jsme na domácím hřišti ve čtvrtfinále hostili 1. NH Brno. Vzhledem k postavení v tabulce jsme byli považováni za favority tohoto utkání, vzhledem ke stylu hry soupeře, který je odlišný od našeho, se tento rozdíl bohužel mnoho neprojevuje.

Také průběh utkání odpovídal předpokladům. Hosté zvolili hru založenou na pomalé házené a vše dohrávané na jistotu. Za celé utkání nepředvedli ani jeden rychlý protiútok, natož rychlý přechod. Naše hra založená na rychlém přechodu do útoku a hře z ruky má pár úskalí. Jedním z hlavních je, že vám to musí „padat“, a to nebylo tento zápas úplně optimální. K tomu připojíme skoro bezchybnou střelbu hostů a na problémy je založeno. Hosté se dostali do hry a my pro změnu byli pod tlakem.  Za první poločas jsme se nedokázali odpoutat od hostujícího celku. V 8. min. 2:2, ve 13. 4:4, ve 20. 6:6 a v 25. 8:8. Konec poločasu pak patřil hostům a ti dokázali strhnout vedení na svoji stranu v poměru 9:10. Druhý poločas byl obrazem prvního. Hosté nikam nespěchali, až někdy nudili a naši hráči se pokoušeli o rychlou pohybovou házenou a bylo to jen o tom, jestli trefíme nebo zahodíme střelbu. Ještě v 9. minutě byl stav srovnaný 12:12, pak jsme selhali několikrát v zakončení a hosté z Brna odskočili ve 13. minutě na 12:14. V této chvíli se nám povedlo pár zákroků v obraně a i rychlé protiútoky a v 18. minutě to bylo opět stejně 14:14. Bylo jasné, že se vše rozhodne v samém závěru a hosté bohužel byli šťastnějším týmem. Nikdy se nám bohužel nepodařilo skóre otočit a jít do vedení, ale stále jsme jen doháněli jednobrankový náskok hostů. 21. minuta 15:15, 24. minuta 17:17 a v 27. minutě 18:18. Ve 28. minutě hosté opět odskočili na 18:19 a my jsme měli již jen jednu šanci na vstřelení alespoň vyrovnávací branky. Bohužel chybou v rozehrávce jsme ztratili balón a hosté si již vedení nedali vzít. Konečný výsledek tak byl 18:19.

Po vydařené sezóně, kde jsme podávali stabilní výkony po celou základní část a všichni hráči se dokázali kvalitně zapojit do ligového kolotoče, je výsledek utkání hořkým zakončením letošního házenkářského roku. Je pravda, že lze tuto sezónu hodnotit jako vydařenou, i když jsme všichni vzhledem k celému odehranému ročníku tajně doufali ještě ve větší úspěch. Play off nám však znovu ukázala, jak je to jiná a velmi zrádná soutěž.

Poděkování patří všem hráčům za předvedené výkony po celou sezónu, za přijetí a zapojení mladých perspektivních hráčů, hostujícímu Vojtovi Práchenskému z Opatovic nad Labem, který postoupil se svým týmem zpět do 1. ligy. Stejné díky patří všem našim organizačním pracovníkům, že nám umožnili klidné sehrání letošní ligy. V neposlední řadě díky našim fanouškům a divákům, pro které to všechno hrajeme.

Teď nás čeká některé dovolená, některé hráče ještě mistrovství ČR dorostenců v Čakovicích, kde bude naše družstvo obhajovat loňské zlato.  Takže přejeme vše nejlepší a v další sezóně mnoho štěstí.