K rozhodujícím dvěma zápasům zajížděly krčínské národní házenkářky o víkendu 18. – 19. 6. 2016 na hřiště západočeských celků, a to v sobotu do Příchovic a v neděli do Přeštic. Sobotní zápas byl od 1. minuty velmi vyrovnaný. Ani jednomu celku se za celý úvodní poločas nepodařilo tomu druhému odskočit na více jak dvě branky. V 9. minutě to bylo 2:2, ve 13. min. 4:2, v 19. je opět srovnáno na 5:5, ve 23. minutě se ujímáme vedení 6:8. Bohužel poločas skončil remízou 9:9. Druhá půle začala obdobně jako ta první s tím rozdílem, že od první minuty se ujímáme vedení 9:10. Následně ještě stačí domácí vyrovnat na 10:10, ale to je poslední vyrovnaný stav v utkání. V 6. vedeme 10:12, v 10. 12:14 a ve 20. min. už dokonce 12:16. Bohužel jsme domácí pustili zpět do zápasu, kdy svými chybami ve hře stihly domácí hráčky ve 21. minutě snížit na 13:16. Nám se ve 26. minutě přeci jen podařilo vstřelit branku, která, jak se ukázalo, nám už dávala jistotu vítězství. Domácí už jen do konce zápasu korigovali 2 proměněnými tresty na konečných 15:17. Celý tým je nutno pochválit za bojovnost a vůli po vítězství. Po konce utkání jsme zjistili, že v souběžně hraném zápasu v Tymákově remízovaly Přeštice 14:14. Díky tomuto výsledku jsme měli definitivní jistotu 3. místa letošního ročníku I. ligy národní házené žen. Další velký úspěch Sokola Krčín byl na světě. Děvčata, děkujeme!

Šefcová Marcela – Entová Dana

Štefková Alexandra – Macková Veronika – Pavlíková Lucie – Žižková Radka – Entová Natálie

Kotlářová Petra (8) – Zimlová Věra (5) – Koudelková Petra (3) – Šimánková Simona (1) – Rydlová Aneta

Trenéři: Fišerová Ludmila, Zimla Kamil

Nedělní zápas v Přešticích byl pro nás už jen formalitou. I když jsme měli jistotu třetího místa, chtěli jsme se rozloučit se sezónou vítězstvím. Zápas jsme nezačali špatně, ale bohužel jen do 8. minuty, kdy byl stav 3:3. V 10. to již bylo 6:3, ve 13. 7:4. Další branku jsme vstřelili až ve 25. minutě, když už byl stav 9:5. Do konce poločasu se rozdíl ve skóre neměnil, takže se do šaten šlo s výsledkem 11:7. O přestávce jsme si řekli, že zkusíme se zápasem ještě něco udělat, bohužel opak byl pravdou. Nedokázali jsme na hru rozjetého domácího celku adekvátně reagovat, takže se jejich náskok dále postupně navyšoval. Ve 4. minutě ještě prohráváme jen 13:9, ale už v 10. min. 16:10, ve 20. 18:12 a nakonec utkání končí výsledkem 22:15. Oba zápasy řídil p. T. Sýkora ze Žatce. I přes prohru je potřeba hráčkám za celou sezónu poděkovat. Dále je potřeba vyzvednout, že se nám podařilo do „A“ týmu žen zařadit další mladé hráčky, a to N. a D. Entovy. V neposlední řadě je nutné poděkovat Věře Zimlové za celou její hráčskou kariéru, neboť pro ni to byla poslední hráčská sezóna a k tomu musíme poděkovat i Ludmile Fišerové za její obětavou práci pro družstvo, neboť i ona u celku krčínských žen končí.

Šefcová Marcela – Entová Dana

Štefková Alexandra – Macková Veronika – Žižková Radka – Pavlíková Lucie – Entová Natálie

Kotlářová Petra (6) – Zimlová Věra (3) – Koudelková Petra (2) – Šimánková Simona (2) – Rydlová Aneta (2)

Trenéři: Fišerová Ludmila, Zimla Kamil