V neděli 28. 08. 2016 začala nová sezóna 1. ligy národní házené žen. Naše družstvo zajíždělo na hřiště nováčka soutěže do Staré Vsi nad Ondřejnicí. Zápas se pro nás od 1. minuty vyvíjel velmi dobře. V 8. minutě vedeme 0 : 2, v 16. minutě 1 : 4 a ve 23. 2 : 5. Bohužel do konce poločasu jsme se už střelecky neprosadili, domácím hráčkám se to však povedlo 2x, takže první půle nakonec skončila pouze rozdílem jedné branky 4 : 5. Do druhého poločasu jsme vstoupili opět dobře, ve 3. min. navyšujeme skóre na 4 : 6. To ovšem bylo na delší dobu od našeho týmu vše. Domácím hráčkám se v této části hry podařilo vyrovnat a zároveň otočit zápas ve svůj prospěch, takže v 7. minutě to je 7 : 6 pro Starou Ves. Naštěstí jsme se rychle vzpamatovali a v 11. min. už zase vedeme 7 : 8. Dále se nám daří navyšovat náskok, a to ve 13. minutě 7 : 9, v 18. 7 : 10 a v 21. 7 : 11. Domácí sice zvládli ještě zápas trochu zdramatizovat, kdy dvěma góly v závěru utkání upravili konečné skóre na 9 : 11, ale více už toho nestihli. Nutno tedy konstatovat, že vstup do soutěže nám vyšel. Utkání se hrálo za obrovského vedra, na obou stranách spíše dominovaly obrany v čele se skvěle chytajícími brankařkami. Utkání řídil p. Pavel Paško. K dalšímu utkání příští neděli zajíždíme do Hlinska.

Šefcová Marcela

Štefková Saša – Macková Veronika – Pavlíková Lucie – Žižková Radka

Kotlářová Petra (4) – Šimánková Simona (4) – Koudelková Petra (3) – Rydlová Aneta – Hronovská Vendula

Trenéři: Zimla Kamil