K dalším utkáním 1. ligy národní házené mužů jsme zajížděli na víkendové dvojutkání. V sobotu (10. 09. 2016) jsme hráli na půdě Sokola Tymákov a v neděli na hřišti TJ Sokol Nezvěstice. U obou soupeřů se nám mnoho nedaří, takže s mladým týmem by každý bodový zisk byl úspěch. Zápas v sobotu v Tymákově byl na začátku velmi vyrovnaný a až do 23. minuty se nikdo ze soupeřů nedokázal od druhého brankově odpoutat. Také obrany nebyly schopny eliminovat útočné snahy obou týmů. Výsledkem byl vyrovnaný stav 7:7. Teprve pak se nám podařilo chytit několik míčů a ty i proměnit v rozdílové branky, odskočili jsme na 7:9 a do konce poločasu na 8:11. Nadějný poločasový náskok se nám dařilo udržovat průběžně během celé druhé části. I když domácím se podařilo přiblížit se na rozdíl jediné branky. V 10. minutě 12:13, ve 12. minutě 13:14. Pak jsme sice odskočili v 19. minutě již na 14:19 a zdálo se, že utkání je rozhodnuto. Bohužel jsme ztratili koncentraci a domácí se postupně dostávali do zápasu. Ve 24. minutě jsme vedli jen 17:19 a ve 28.19:20. Naštěstí se nám podařilo ještě znovu vstřelit další branku na 19:21. Na konci utkání sice domácí ještě dokázali korigovat na 20:21, ale více jsme již nepřipustili.

Velmi cenné vítězství, které nám umožnilo udržet se v herní pohodě. Pochvalu jednoznačně zaslouží Michal Fišer, kterému se velmi střelecky dařilo a i mladý brankář Filip Rýdl několika důležitými zákroky pomohl k další výhře na půdě soupeře.

Utkání řídil rozhodčí Hejl.

Martin Chmelík – Filip Rýdl

Martin Leugner – Jiří Mikolášek – Tomáš Marek – Josef Verner – (Roman Marek)

Michal Fišer (15) – Lukáš Marek (4) – Martin Marek (2) – Jan Valtera – (Mir. Fišer)

Trenéři: Pavlík Tomáš

Vedoucí: Pavlíková Romana

Do nedělního utkání jsme nastupovali s vědomím, že se nám podařilo sobotní utkání a na půdě Nezvěstic, které nastupují s posilami ze Žatce, můžeme jen překvapit. Začátek utkání byl poznamenán časnou ranní hodinou (8:15), kde ligová házená se začala hrát až od 10. minuty. Mezitím to byla z obou stran velmi špatná házená s několika zbytečnými chybami. Domácí ale přesto zvládli začátek lépe a vedli 2:0. Pak jsme sice naskočili i my do utkání, ale už se nám nepodařilo za celé utkání jít alespoň jednou do vedení. V 15. minutě jsme srovnali na 2:2, abychom v 19. minutě prohrávali již 5:2. Sice se nám podařilo ještě se přiblížit ve 27. minutě na 7:6. Domácí pak ale znova odskočili na poločasových 8:6. Do druhého poločasu jsme nastupovali s odhodláním ještě se pokusit o zvrat. Podařilo se nám rychle dotáhnout na domácí a v 7. minutě to bylo 9:9, v 11. 10:10 a v 15. 11:11. Pak domácí opět převzali vedení v 18. minutě na 13:11, náskok si udržovali až do 27. minuty do stavu 17:15. Dvěma rychlými brankami jsme ve 28. minutě zdramatizovali konec utkání. Srovnali jsme na 17:17 a domácí šli do útoku, který se jim podařilo zhruba minutu před koncem proměnit na 18:17. Náš útok byl pak zastaven až v samém závěru trestem, ale ten jsme nedokázali proměnit. Tím jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem 18:17. Přesto jde říci, že utkání z naší strany nebylo nepovedené. Domácím jsme velmi dobře sekundovali a nebýt několika zbytečných ztrát na začátku utkání a několika neproměněných jasných šancí mohl být výsledek pro nás příznivější. Přesto za víkendová utkání lze tým pochválit a doufat v pokračování nastoleného trendu. Utkání řídil pan Slavík.

Martin Chmelík – Matěj Kopecký

Martin Leugner – Jiří Mikolášek – Tomáš Marek – Josef Verner – (Roman Marek)

Michal Fišer (11) – Lukáš Marek (4) – Martin Marek (2) – Jan Valtera – (Mir. Fišer)

Trenéři: Pavlík Tomáš