K pokračování 1. ligy národní házené jsme zajížděli na poslední venkovní utkání podzimní části na půdu TJ Sokola Rokytnice (9.10.2016). Naše sestava na toto utkání byla silně okleštěná, ale přesto jsme chtěli bodovat. Na počátku to bylo hodně vyrovnané, ve 13. minutě to bylo 3:3. Domácí pak dokázali po našich chybách v útočné části odskočit v 17. minutě již na 6:3. Přece jenom jsme pak chytili rytmus utkání a do konce poločasu jsme domácí již nepustili do většího trháku, ale ani se nám nepodařilo stáhnout jejich vedení. Ve 20. minutě to bylo 7:4, v 27. 9:6 a nakonec poločasových 11:8. Druhý poločas byl z naší strany daleko lepší. Především v obranné části se nám začalo dařit. Domácí se velmi těžko prosazovali a nám se pomalu dařilo stahovat jejich náskok. V 9. minutě jsme dotáhli na 11:10 a
v 18. minutě jsme dokonce vyrovnali na 12:12. Bohužel se nám nepodařilo ještě otočit vývoj utkání. Zahodili jsme pokutový hod a jasnou šanci. Poprvé a naposled jsme šli do vedení až ve 23. minutě na 13:14. Domácí pak přece ještě zdramatizovali utkání a v 25. minutě opět vedli 15:14. Rychle jsme v 26. minutě vyrovnali na 15:15. Domácí pak ve snaze dohrát utkání a rozhodnout v závěru drželi míč, ale na konec jsme přeci jenom dokázali jít na krátko do finálního útoku, který vrcholil trestem po čase z prostředka. Ten jsme, ale nedokázali proměnit ve vítěznou branku, a tak utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů v poměru 15:15. Pochvala celému týmu, kde bez tří mužů základní sestavy dokázali až do poslední chvíle bojovat o všechny body. Druhý poločas byl jeden z nejpovedenějších od naší obrany, včetně výkonu brankáře Martina Chmelíka. Utkání řídil pan Lukáš Gorpiel z Vítkovic