V dalších utkání 1. ligy národní házené mužů jsme na domácím hřišti hostili v sobotu (15.10.2016) úřadujícího mistra TJ Plzeň Újezd a v neděli (16.10.2016) nováčka soutěže TJ Avia Čakovice. Sobotní zápas byl od počátku velmi zajímavý. Do 7. minuty byl stav vyrovnán 3:3, pak hosté odskočili v 16. minutě na 3:6, ale ve 24. minutě bylo opět vyrovnáno na 7:7. Úspěšnost útoků se přelévala na obě strany. Do konce poločasu už výkyvy z obou stran ustaly a oba týmy pravidelně skórovaly. Výsledkem byl vyrovnaný stav 10:10. Druhý poločas přece jenom z naší strany byl až do 20. minuty lepší. Sice počátek velmi obezřetný z obou stran, v 8. minutě jsme prohrávali 11:12, ale pak jsme dokázali otočit výsledek ve 14. minutě na 14:13 a v 17. minutě již 16:14. Ještě v 19. minutě jsme vedli 17:15, ale výpadek v útočné fázi měl za následek opět změnu ve vedení. Hosté opět otočili v 26. minutě na 17:18. Schylovalo se k dramatickému závěru. Ve 27. minutě jsme srovnali na 18:18, aby hosté ve 29. minutě šli do vedení 18:19. Zdálo se, že máme jen poslední minutu na vyrovnání. Útok se nám ale nepodařilo zakončit a hosté měli jedinečnou příležitost dotáhnout utkání do vítězného konce. Jejich technická chyba v útoku nám neštěstí umožnila v posledních vteřinách utkání přejít do rychlého útoku a ten se štěstím v poslední sekundě zakončit. Vyrovnané utkání, kde oba týmy střídaly dobré okamžiky s horšími, skončilo spravedlivou, i když pro nás šťastnou remízou. Utkání řídil Libor Bittner z Opatovic.

Martin Chmelík – Filip Rýdl

Martin Leugner – Jiří Mikolášek – Tomáš Marek – Miloš Červinka – (Robert Šefc) – (Josef Verner)

Lukáš Marek (7) – Michal Fišer (6) – Jan Štrof (5) – Jan Valtera (1) – Martin Marek – (Jan Linhart)

Trenéři: Pavlík Tomáš

Vedoucí: Pavlíková Romana

V nedělním utkání jsme hostili nováčka TJ Avia Čakovice a zisk bodů na domácím hřišti byl skoro povinností. Bohužel výkon tomu dlouho neodpovídal. Hosté s námi drželi krok skoro po celý první poločas. Do 23. minuty bylo srovnáno 7:7. Hosté hráli velmi úsporně a my jsme se jejich hře dost podřídili. Na konci poločasu se nám přece jenom podařilo proměnit několik získaných míčů a ve 26. minutě jsme odskočili na 10:7. Hostům se pak ještě podařilo ve 29. minutě korigovat na poločasových 10:8. Do druhého poločasu jsme nastoupili výborně. Ve 3. minutě jsme vedli již 12:8. Ale naše nesoustředění opět způsobilo postupné snížení našeho náskoku až v 15. minutě na 14:13. Pak jsme přeci jenom přidali především v útočné řadě a opět jsme dokázali získat větší vedení v 17. minutě 16:13 a v 21. 17:14. V 23. minutě hosté sice ještě korigovali na 17:15, ale z jejich strany to bylo v tomto utkání vše. Naši útočníci ještě pak dokonali naše vítězství do konečné podoby v poměru 20:15. Utkání s relativně jednodušším soupeřem, ale naše nesoustředěnost nám neumožnila v klidu utkání hrát po celou dobu. Utkání řídil rozhodčí Beran z Bakova.

Martin Leugner – Tomáš Marek – Jiří Mikolášek – Josef Verner – (Robert Šefc)

Lukáš Marek (8) – Michal Fišer (6) – Jan Štrof (4) – Martin Marek (1) – Jan Linhart (1) – (Jan Valtera)