V uplynulém víkendu (15. – 16. 10. 2016) sehrály krčínské ženy dva domácí zápasy. Na našem hřišti se představila družstva ze spodní části tabulky. V sobotu jsme hostili družstvo TJ Stará Ves. Vstup do zápasu se nám povedl nadmíru dobře, v útoku se lehce prosazujeme přes hostující obranu a k tomu přesně zakončujeme. Naopak náš soupeř jen velmi těžce překonává naši obranu, a když se mu to podaří, tak ztroskotá na naší brankařce. Postupně si budujeme náskok a to tak, že je skóre v 6. minutě 4:0, ve 12. min. 6:2 a ještě ve 20. 9:4. Bohužel jako i v jiných zápasech se nám přestává v útoku dařit, do konce poločasu zvládneme vstřelit jen 2 branky. Soupeř toho využívá, začíná se snadněji prosazovat a přesně zakončuje svoje útoky, takže poločasový stav zkoriguje na 11 : 9. Do druhého poločasu vstupujeme s tím, že odčiníme špatný konec první půle, a že začneme opět držet otěže zápasu v našich rukou. To se nám ale bohužel nedaří, soupeř nás dál v útoku přehrává i přesně zakončuje. Zato naše děvčata mají stále více práce s překonáním hostující obrany, a když už se jim to podaří, zneškodní jejich střely velmi dobře chytající brankářka Staré Vsi. Z průběhu 2. části hry – 4. minuta 12:11, 6. minutě 12:12 a dokonce v 9. min. se soupeř ujímá vedení 12:13. Následně naštěstí hned kontrujeme, takže ve 14. minutě opět vedeme 14:13. Bohužel do konce zápasu už soupeři nedokážeme odskočit na víc jak jednu branku, 19. minuta 15:15, 21. 16:15, 27. 17:16. Hostující hráčky ve 29. minutě dokáží srovnat skóre na 17:17, a tímto výsledkem i celé utkání končí. Zápas nás nezastihl v úplně nejlepší formě, do dalších zápasů je potřeba zlepšit hru celého týmu. Utkání řídil p. L. Bittner z Opatovic n. L.

Šefcová Marcela

Štefková Alexandra – Macková Veronika – Pavlíková Lucie – Žižková Radka

Hamanová Lucie (5) – Kotlářová Petra (5) – Rydlová Aneta (3) – Koudelková Petra (2) – Šimánková Simona (2) – Hronovská Vendula

Trenér: Zimla Kamil

V neděli jsme hostili další družstvo ze spodního konce tabulky HK Hlinsko. Chtěli jsme odčinit ne zcela povedené sobotní utkání. Opět jsme vstoupili velmi dobře do utkání. Rychle se ujímáme vedení, a to v 5. minutě 2:0, v 9. min. 5:2, ve 12. 6:3. Bohužel jako by to bylo již tradicí, následuje obrovský střelecký výpadek. Soupeř postupně koriguje utkání 14. min. 6:4, 16. min. 6:5 a v 17. minutě to je 6:6. My se stále nedokážeme prosadit, takže se hostující hráčky ujímají vedení v 19. minutě 6:7 a dokonce ve 21. min. 6:8. Naštěstí už do konce poločasu nenecháme soupeře skórovat a my se přeci jen po 15 minutách probereme, takže ve 27. minutě snižujeme na 7:8 a do závěru poločasu stihneme utkání srovnat na poločasových 8:8. Od první minuty druhé půle je zápas velmi vyrovnaný, na soupeřovu branku dokážeme vždy hned odpovědět 5. minuta 8:9, 6. min. 9:9, 11. 10:11, 12. 11:11. V 17. minutě se ujímáme vedení 12:11 a začínáme zápas převracet na naši stranu. Ve 21. min. to je 14:11 a ve 22. už 15:11. Tato část hry se ukázala jako rozhodující pro celé utkání. Soupeř už jen kosmeticky upravil skóre na konečný výsledek 16:13. I když jsme se nevyvarovali spousty chyb, je potřeba družstvo pochválit hlavně za druhý poločas a za bojovnost v celém utkání. Zápas řídil p. M. Beran z Bakova. Na poslední dvě podzimní utkání zajíždějí krčínské ženy do západních Čech na hřiště v sobotu TJ Příchovice a v neděli TJ Přeštice.

Šefcová Marcela

Štefková Alexandra – Macková Veronika – Žižková Radka – Pavlíková Lucie – Rydlová Vendula – Horáková Václava

Kotlárová Petra (6) – Rydlová Aneta (3) – Šimánková Simona (3) – Koudelková Petra (3) – Hamanová Lucie (1) – Hronovská Vendula

Trenér: Zimla Kamil