V posledním podzimním utkání 1. ligy národní házené mužů jsme na našem hřišti hostili v předehrávce jarního utkání SSK Vítkovice (23. 10. 2016). Výsledkově to mělo být jedno z utkání s celkem ze spodní části tabulky. Zisk bodů pro nás měl být povinností. Podle předpokladů začali hosté produkovat házenou, kterou spíše zdržovali a chtěli nás dostat z tempa. Naštěstí se to nepodařilo. Od začátku jsme
v útočné části nedopustili žádné pochybnosti o tomto utkání. Střídali jsme rychlé útoky s kombinačními s jasným a přesvědčivým zakončováním. K tomu i obrana fungovala podle předpokladů. Rychle jsme navyšovali vedení a obzvláště mezi 11. a 26. minutou to byls hra na jednu branku. Tato pasáž skončila 10:1. K průběhu poločasu: 6. minuta 4:2, 10. minuta 7:4 a 26. minuta 16:5. Do konce poločasu ještě oba týmy upravily výsledek na 18:7.  Do druhé části bylo nutné udržet koncentraci pro dohrání utkání. Do 15. minuty se nám to dařilo a postupně jsme navyšovali vedení až na 26:11. Druhá část poločasu už přece jenom byla z naší strany ve volnějším tempu. Hostům jsme tak umožnili korigovat výsledek utkání až na konečných 27:16. Jedno z utkání, kde si mohlo zahrát kompletní družstvo a hlavně i velmi kvalitně. Utkání řídil rozhodčí Váca z Humpolce.

Podzimní část lze hodnotit velmi kladně. Zisk 18 bodů a 3. místo v průběžné tabulce je dobrý základ pro jarní část. Kloubení mladých hráčů, kteří sbírají zkušenosti a zkušených hráčů, kteří je předávají, nám zatím vychází a patří jen dík za letošní podzimní část. Hrajeme atraktivní házenou, která je pro diváky a zatím i pro velmi dobré pozice v tabulce.