V posledním dubnovém víkendu sehrály krčínské ženy závěrečné dva zápasy základní části 1. ligy NH žen. V sobotu 29. 4. jsme hostili na našem hřišti celek TJ Šroubárna Žatec, který se nachází na posledním místě ligové tabulky. Kdo by čekal jasnou partii, tak by byl velmi překvapený. Hostující celek začal první poločas velmi dobře a byl našemu družstvu vyrovnaným soupeřem. Sice se ve 2. minutě ujímáme vedení 1 : 0, ale soupeř brzy vyrovnává a jde i do vedení a to až do 12. min., kdy srovnáváme skóre na 5 : 5. Od tohoto okamžiku si začínáme budovat nepatrný náskok ve skóre, 14. min. 7 : 5, 17. min. 9 : 6 a 20. minuta 11 : 8. První poločas nakonec dohráváme velmi dobře, takže je poločasový rozdíl 5-ti gólový 14 : 9. Tento náskok je pro vývoj zápasu rozhodující, jelikož do druhé půle vstupujeme dobře a začínáme postupně náskok navyšovat. Ve 3. minutě je to 16 : 10, v 9. min. 19 : 12 a ve 12. 20 : 14. Díky vývoji utkání můžeme nasadit všechny hráčky z lavičky a i přesto se rozdíl ve skóre nemění, naopak postupně ho dále navyšujeme. V 19. min. 24 : 16, ve 24. min. 24 : 17. Utkání končí se závěrečným hvizdem rozhodčího 28 : 20. Zápas pro nás byl dobrou přípravou do dalších bojů. Utkání řídil p. J. Malý.

Bašková Hana – Fišerová Ludmila

Štefková Alexandra – Macková Veronika – Pavlíková Lucie – Žižková Radka – Horáková Václava – Nejmanová Barbora

Poláčková Veronika (10) – Hamanová Lucie (4) – Hronovská Vendula (4) – Rydlová Aneta (4) – Šimánková Simona (3) – Kotlářová Petra (3)

Trenér: Zimla Kamil

V neděli jsme hostili družstvo z opačného pólu tabulky, a to vedoucí celek soutěže Sokol Tymákov. Vstup do zápasu nám vyšel, ujímáme se vedení 1 : 0, ale to je bohužel na dlouho vše. Celý první poločas dotahujeme náskok soupeře, a to takto – v 8. minutě 1 : 4, v 11. min. 3 : 5 a ve 20. 7 : 9. Bohužel vlastními chybami a neproměňováním šancí (za posledních 10 minut první půle jsme vstřelili jen 2 branky) nám soupeř odskakuje na poločasových 9 : 14. Do druhé části utkání vstupujeme s vědomím, že by se dal zápas ještě zdramatizovat, ale bohužel opak je pravdou. První branku střílíme až ve 12. minutě, kdy jen korigujeme na 10 : 16. V tomto úseku hry se sice začínáme střelecky prosazovat, ale soupeř dokáže na naši vstřelenou branku vždy odpovědět, takže rozdíl ve skóre zůstává stejný. 15. minuta 12 : 17, 19. min. 13 : 18. Ve 24. minutě se soupeři přibližujeme na rozdíl 4 branek (14 : 18), ale Tymákov o minutu později zvyšuje na 14 : 19 a zápas bez větších problémů dotahuje do vítězného konce 16 : 22. Přes jasnou prohru je potřeba družstvo pochválit za velkou bojovnost v celém utkání. Zápas řídil p. J. Bukovský. Naše družstvo skončilo po základní části na 3. místě. Tabulka se nyní rozdělí na dvě poloviny, ta první (4 družstva) bude hrát o medaile a zbylá 4 družstva budou hrát o možnost setrvání v soutěži. Našim prvním soupeřem v nadstavbové části bude v neděli 14.5. tradiční soupeř – Sokol Dobruška. Utkání se hraje na hřišti v Dobrušce.

Fišerová Ludmila

Štefková Alexandra – Macková Veronika – Žižková Radka – Pavlíková Lucie –Horáková Václava – Nejmanová Barbora

Kotlářová Petra (9) – Poláčková Veronika (4) – Šimánková Simona (2) – Hamanová Lucie (1) – Rydlová Aneta – Hronovská Vendula

Trenér: Zimla Kamil

_________________________________________________________________HOME