V neděli 14. 5. 2017 začala nadstavbová část 1. ligy národní házené žen. K prvnímu zápasu této části jsme zajížděli na hřiště východočeského rivala, a to do Dobrušky. Vstup do utkání a vlastně i celý první poločas se nám povedl. V první minutě se ujímáme vedení, které postupně navyšujeme v 6. minutě 1 : 3, ve 14. min. 2 : 5 a v 19. dokonce 2 : 7. V této části utkání se nám daří skvěle eliminovat hru domácího útoku, a když už přes naši obranu něco prošlo, tak to zachrání skvěle chytající brankářka L. Fišerová (v celém utkání měla 56 % úspěšnost zákroků – v první půli dokonce 73 %). Našemu útoku se daří velmi dobře překonávat domácí obranu a i přesně zakončovat své útoky. To vše znamená, že v poločase vedeme 4 : 8. Vstup do druhé půle nám také vychází, hned ve druhé minutě skórujeme, navyšujeme vedení na 4 : 9, ve 4. min. pak na 5 : 10. Bohužel přichází kritických 9 minut, kdy domácí hráčky díky naší nepřesné střelbě a řadě technických chyb 6x skórují, a tím se na konci 13. minuty ujímají vedení 11 : 10. O minutu později se po dlouhé době prosazujeme a srovnáváme skóre na 11 : 11. Od tohoto stavu jdou domácí vždy do vedení o jednu branku, na kterou naštěstí dokážeme odpovědět. 15. minuta 12 : 11, 16. 12 : 12, 18. minuta 14 : 13 a 23. 14 : 14. Domácí hráčky se 6 minut před koncem znovu ujímají vedení 15 : 14, na které již bohužel do závěru zápasu nedokážeme odpovědět, a tím definitivně ztrácíme výborně rozehrané utkání. Tomuto zápasu by určitě slušela remíza za naši předvedenou hru v prvním poločase a za druhý poločas v podání domácích. Bohužel si z tohoto zápasu nevezeme ani bod. Nesmíme ale zapomínat, že je před námi ještě 5 utkání, nejbližší nás čeká na domácím hřišti 27.5. od 16.00 hodin s TJ Přeštice a 28. 5. od 11.00 hodin se Sokolem Tymákov. Utkání řídil p. M. Přikryl z Rokytnice.

Fišerová Ludmila – (Bašková Hana)

Štefková Saša – Macková Veronika – Pavlíková Lucie – (Žižková Radka)

Kotlářová Petra (6) – Poláčková Veronika (5) – Šimánková Simona (2) – Hamanová Lucie (1) – Rydlová Aneta – (Hronovská Vendula)

Trenér: Zimla Kamil