K dalším zápasům 1. ligy národní házené mužů jsme zajížděli na těžké dvojutkání k vedoucím týmům průběžné tabulky soutěže. V sobotu na půdu TJ Přeštice a v neděli k vedoucímu týmu DIOSS Nýřany. Sobotní utkání na mokrém terénu bylo podle předpokladů od začátku vyrovnané, ale i tak se nám podařilo v 7. minutě odskočit na 4:6, ale domácí dokázali srovnat v 10. minutě na 6:6. Pak až do samého konce poločasu se soupeři drželi na dostřel. V 20. minutě byl stav 7:8. Domácím pak dobře vyšel závěr poločasu a třemi brankami dokázali stanovit poločasové skóre na 10:8. Druhý poločas byl obdobou prvního. S tím rozdílem, že lépe fungovaly obrany než v první polovině utkání. Nám se podařilo stáhnout náskok domácích až na rozdíl jediné branky v 16. minutě 14:13. Víc nám ale domácí nedovolili. Stále si udržovali minimální náskok, a když pak v 28. minutě odskočili, na 18:15 bylo o utkání rozhodnuto. Nám se již podařilo jen korigovat na konečných 18:16. S velmi očesanou sestavou v obraně jsme neměli daleko k bodovému zisku. Bohužel oba elitní střelci si vybrali slabší chvilky a tak pouze Lukáš Marek si zaslouží v útoku pochvalu. Utkání řídil Vít Jezbera z Mostu.

Martin Chmelík – Filip Rýdl

Martin Leugner – Tomáš Marek – Josef Verner – Jan Linhart

Lukáš Marek (11) – Jan Štrof (3) – Michal Fišer (2) – Martin Marek – Jan Valtera

Trenér: Pavlík Tomáš

Vedoucí: Pavlíková Romana

K nedělnímu utkání jsme nastoupili s další ztrátou. Lukáš Marek pro drobné zranění pouze přihlížel. Domácí se rychle ujali vedení a v 9. minutě vedli 4:2 a v 17. 6:3. Hráli jsme v útoku bez šťávy a nápadu. Po vystřídání se nám postupně podařilo dostat zpět do utkání. V útoku jsme jednoznačně přehrávali domácí a obraně se dařilo eliminovat domácí střelce. Výsledkem bylo, že ve 22. minutě jsme srovnali na 6:6 a do konce poločasu dokonce otočili vývoj skóre na 7:9. Druhý poločas ale byla totální útočná pohroma. Co naplat, že obrana proti domácím fungovala fantasticky a dávala našim útočníkům jednu šanci za druhou. Bohužel ti s nimi nakládali velmi špatně. Výsledkem bylo, že jsme sice z prvního útoku vstřelili branku na 7:10, ale další jsme vstřelili až v 16. minutě, kde jsme již srovnávali na 11:11. Domácí dále pokračovali v beznaději v útoku, ale naše útoky byly ještě horší. V 21. minutě domácí již vedli 14:11. Nám se až do konce poločasu podařilo skórovat až v 30. minutě a jen jsme tak korigovali na konečných 14:12. Za oba víkendové zápasy je nutné pochválit celou obranou řadu a především v nedělním utkání podali nadstandardní výkon. Bohužel útok se nepotkal s formou a doufáme, že do konce sezóny je to poslední výpadek.  Utkání řídil Jan Adámek z Přeštic.

Martin Chmelík – (Filip Rýdl)

Martin Leugner – Tomáš Marek – Josef Verner

Michal Fišer (4) – Jan Linhart (3) – Jan Štrof (2) – Martin Marek (2) – Jan Valtera (1) – (Lukáš Marek)

Trenér: Pavlík Tomáš