Ve čtvrtfinálovém utkání play off 1. ligy národní házené mužů jsme hostili nedávného soupeře TJ Sokol Rokytnice. Podle výsledků během základní soutěže bylo jasné, že již není jednoduchých soupeřů a průběh to jen potvrdil. V prvním poločase se nám podařil nástup a skoro celý poločas jsme dokázali být lepším týmem. V 5. minutě jsme vedli 3:1, hosté sice srovnali v 9. minutě na 3:3, ale pak jsme dokázali odskočit na 7:4 v 21. minutě a v 28. minutě jsme ještě vedli 8:5. Hostům se ale výrazně povedl konec poločasu, kde dokázali rychle kontrovat a následně i snížit v 29. minutě již na 8:7. V posledních vteřinách ještě oba týmy dokázaly vstřelit po jedné brance, a tak stanovit poločasový výsledek 9:8. Vzhledem k průběhu to byl pro hosty velmi přijatelný výsledek. Druhý poločas začal vyrovnanou přestřelkou, kde v 11. minutě bylo srovnáno 12:12, ale začala se projevovat převaha hostující obrany, kde jsme se začali, čím dál tím hůře prosazovat. Výsledkem bylo v 15. minutě vedení hostujícího týmu 12:14. Do 18. minuty jsme sice dokázali ještě otočit na 15:14, ale vůle po vítězství byla na straně hostů. V 25. minutě jsme prohrávali 15:17 a nebyli jsme schopni jak zastavit hostující útočníky, tak i efektivně zakončovat naše šance. Výsledkem bylo, že na každou branku dokázali hosté odpovědět stejnou mincí a v 29. minutě odskočit již na 17:20. Sice jsme ještě dokázali korigovat na 18:20, ale hosté nás již k ničemu dalšímu nepustili a na konci upravili na konečných 18:21.

Bohužel jsme již poněkolikáté nepřekročili práh čtvrtfinále, a tak nepotvrdili výsledky ze základní části soutěže. Naše snahy o solidní výsledek skončí na nedůslednosti, nekoncentrovanosti, disciplíně. Utkání play off jsou především o tom a náš celkem ještě mladý tým se těmto věcem stále musí učit. Hodnocení celkového působení v soutěži i tak můžeme hodnotit kladně. S přehledem jsme postoupili do play off a především výkony některých našich mladých hráčů jsou příslibem do budoucna.

Teď je nutné se soustředit na další sezónu a ve zbývající probíhající podpořit naši mladou generaci, kde především starší žáci na domácím hřišti za 14 dní při Mistrovství ČR, jsou horkými favority na titul. Utkání řídil pan Erhart z Prahy a Václavík z Jihlavy.