O víkendu 10. – 11. 6. 2017 zajížděly krčínské ženy k posledním dvěma zápasům nadstavby 1. ligy na hřiště západočeských oddílů Tymákova a Přeštic. V sobotu jsme hráli se Sokolem Tymákov, již jistým mistrem ligy. Vstup do utkání a vlastně i celý první poločas se nám hrubě nepovedl, a to hlavně v útočné formaci. Sice jsme dokázali na první branku domácích ve 2. minutě odpovědět, takže jsme srovnali na 1:1, další brankou jsme ještě v 6. minutě korigovali na 4:2, ale to bylo od našeho útoku na dlouho vše. Další a bohužel poslední branku prvního poločasu střílíme v 18. minutě, kdy už prohráváme 7:3. Do konce této půle se domácí dokáží ještě 2x prosadit, takže je to v polovině utkání 9:3. Druhá část zápasu je od nás mnohem lepší. Na vstřelenou branku domácích dokážeme vždy odpovědět a dokonce i postupně snižujeme rozdíl ve skóre. Ve 2. min. 9:5, v 5. min. 11:7 a v 9. dokonce 13:10, toto je ovšem nejmenší rozdíl ve skóre, který dokážeme v utkání uhrát. Od tohoto stavu opět domácí navyšují náskok, a to ve 14. min. 15:11, ve 20. 17:11 a zápas bez problémů dotahují do vítězného konce v poměru 21:15. Utkání řídil p. rozhodčí Jiří Bláha.

Fišerová Ludmila

Macková Veronika – Štefková Alexandra – Pavlíková Lucie – Žižková Radka – Horáková Václava

Kotlářová Petra (8) – Poláčková Veronika (5) – Rydlová Aneta (2) – Hamanová Lucie – Hronovská Vendula

Trenér: Zimla Kamil

Nedělní zápas jsme sehráli na hřišti TJ Přeštice. Oproti sobotnímu zápasu jsme vstoupili do prvního poločasu velmi dobře. Ujímáme se vedení ve 4. minutě 0:1, vzápětí domácí srovnávají, stejný scénář se opakuje v 8. minutě, kdy je stav 2:2. Od tohoto stavu se nám postupně daří navyšovat rozdíl ve skóre – v 18. min. 2:5, ve 23. min. 4:7 a v 27. 6:9. Domácí už nenecháme skórovat, zato my se prosazujeme ještě dvakrát, takže poločas vyhráváme 6:11. Do druhé půle nám vstup tak dobře nevyšel. Brzy ztrácíme vybudovaný náskok – 4. min. 8:11 a 10. 10:11. Naštěstí se v další minutě po delší odmlce zase prosazujeme a ujímáme se vedení 10:12. Nutno podotknout, že od 8. do 13. minuty hrajeme po vyloučení naší hráčky v oslabení. I přesto dokážeme s domácími držet krok i skóre ve 12. min. vedeme 11:13. Domácí hráčky se zlepšenou hrou dokáží ještě dostat do zápasu a v 16. minutě vyrovnávají na 13:13. Naše družstvo se však nevzdává a velkou bojovností se ve 21. min. opět dostává do vedení 13:16. Tento úsek zápasu se nakonec ukázal jako rozhodující, neboť se domácí do konce zápasu nedokáží přiblížit na méně jak dvě branky, takže nakonec vítězíme 16:18. Všechna děvčata je potřeba pochválit na obrovskou bojovnost a chuť zvítězit. Díky tomuto vítězství a prohře Dobrušky v současně hraném utkání v Tymákově jsme se o 1 bod posunuli na 3. místo a vybojovali bronzové medaile! Utkání řídil p. rozhodčí V. Jezbera. Díky obhájení 3. místa z loňského roku, je nutné brát sezónu za úspěšnou. Naše hráčky předváděly velmi dobré výsledky s poněkud slabšími a předvedená hra měla občas řadu nepřesností a chyb, ale když se přidala bojovnost a „krčínské srdce“, tak se nakonec vše zvládlo velmi dobře.

Fišerová Ludmila

Štefková Alexandra – Macková Veronika – Žižková Radka – Pavlíková Lucie –Horáková Václava

Kotlářová Petra (7) – Poláčková Veronika (5) – Rydlová Aneta (5) – Hamanová Lucie (1) – Hronovská Vendula

Trenér: Zimla Kamil