K dalšímu utkání jsme v sobotu 2. 9. 2017 zajížděli k předehrávce 5. kola do Vítkovic. Po nedělní domácí prohře jsme potřebovali nutně zisk bodů z venkovního utkání. Celý první poločas byl vyrovnaný. Domácí hráli „údržbu“ a stále čekali na svoji šanci. Často se jim to i podařilo, ale na pohled to nebyla pěkná házená. Naše snaha o rychlou házenou, kde celou dobu hráli naši mladí hráči, kontrastovala s „chodeckou“ domácích. Naštěstí jsme stále byli vepředu. V 7. min. 2:3, v 16. 4:6, ve 22. 6:8 a nakonec jsme uhájili vedení až do poločasových 8:9. Druhý poločas začal obdobně jako první a domácí hned srovnali na 9:9, ale pak v 11. jsme opět vedli 10:12 a stále si udržovali drobné vedení. V 17. min. 12:14 a ve 20. již 12:15. Bylo postupně zřejmé, že domácím dochází dech a do konce utkání již jen snížili v 21. minutě na 13:15, ale pak jsme jen vstřelovali rozdílové branky my. Výsledkem byl konečný stav 13:18 v náš prospěch. Po nedělní ztrátě pro nás to byly velmi důležité body a je to snad i dobrý počin pro další utkání. Utkání řídil rozhodčí Erhart.

Filip Rýdl – (Martin Chmelík)

Martin Leugner – Tomáš Marek – Josef Verner – (Roman Marek)

Michal Fišer (11) – Martin Marek (4) – Jan Linhart (3) – (Jan Valtera) – (Lukáš Marek)

Trenér: Pavlík Tomáš

Vedoucí: Pavlíková Romana

K nedělnímu utkání jsme zůstali na Moravě v Rokytnici u Přerova. Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání na horké půdě. Hrálo se za velmi těžkých podmínek, za stálého deště.  Ze strany domácích velmi ostře hrané utkání, kde se zaměřili především na našeho střelce a některé hraniční zákroky bohužel nebyly plně potrestány. Přesto se nám dařilo velmi dobře eliminovat domácí střelce a zužitkovávat nabídnuté příležitosti. Výsledkem byl ve 20. minutě stav 5:5, ale na konci poločasu už vedení 5:8. Druhý poločas byl ale výrazně zlepšen ze strany domácích především v efektivitě střelby. Domácí obrana ještě přitvrdila a výsledkem bylo postupné snížení náskoku v 8. minutě 8:9, v 18. již 11:11. Domácí se dostali poprvé do vedení v 21. minutě na 13:12, ale ve 24. jsme opět vedli my 13:14. Domácí opět překlopili vedení v 28. minutě na svoji stranu 15:14 a nám zbýval poslední útok na alespoň vyrovnání. To se nám podařilo cca 20 vteřin před koncem na 15:15 a do konce utkání se domácím již nepodařilo něco změnit na výsledku. Za celý víkend patří díky celému mladému týmu a je vidět, že pokud se připojí podpora starších zkušených hráčů, tak výsledky se postupně dostaví. Velmi dobře o víkendu zachytal Filip Rýdl, který byl v obou utkáních vyhodnocen hostujícím týmem jako náš nejlepší hráč.