V dalším dvojzápase 1. ligy národní házené mužů jsme v sobotu 9. 9. 2017 hostili na našem hřišti TJ Sokol Nezvěstice a v neděli Sokol Tymákov. Obě utkání jsme doma potřebovali vyhrát pro usazení se v klidnějších vodách ligové tabulky.

V sobotním utkání se dlouho čekalo na první branky. Teprve v 6. minutě jsme šli do vedení 1:0 a ve 13. minutě byl stav teprve 2:2. Pak se konečně probrali útočníci obou týmů. Lépe se dařilo našemu útoku a postupně jsme si vybudovali drobný náskok v 19. min. 6:3 a drželi jsme hosty na odstup až do konce poločasu. Ve 28. minutě jsme vedli 9:5, ale závěr nám nevyšel. Hosté dvěma rychlými brankami korigovali na poločasových 9:7. Začátek druhé části utkání nás zastihl v letargii. Hosté postupně dotáhli ve 3. minutě na 10:9 a v 15. minutě dokonce šli do vedení 11:12. Pak po oddechovém čase se naši hráči probudili a začali hrát výrazně rychleji a důrazněji v zakončování. Výsledek se dostavil. V 18. minutě jsme otočili na 13:12 a pak ve 20. 14:13. Potom se hosté snažili dlouho vstřelit branku, ale nám se podařilo uhájit vedení a naopak zvýšit na ve 29. minutě již na 16:13. Hosté pak jen korigovali na konci na konečných 16:14. Důležité vítězství, kde se dokázali prosadit v útoku naši mladí hráči a především v bráně teď drží velmi kvalitní výkony Filip Rýdl. Utkání řídil Miroslav Přikryl z Rokytnice.

Filip Rýdl – (Martin Chmelík)

Martin Leugner – Jiří Mikolášek – Tomáš Marek – (Josef Verner) – (Roman Marek) – (Miloš Červinka)

Michal Fišer (9) – Martin Marek (3) – Jan Linhart (3) – Lukáš Marek (1) – (Miroslav Fišer)

Trenér: Pavlík Tomáš

Vedoucí: Pavlíková Romana

V nedělním utkání jsme potřebovali potvrdit sobotní zisk bodů, ale věděli jsme, že nás čeká složitý úkol. Ubránit nejlepšího střelce ligy Lukáše Zimmermanna. Před zahájením zápasu nás čekala milá povinnost, kdy zástupce SNH ing. M. Jelen předal titul Mistr národní házené našemu zkušenému brankaři Martinu Chmelíkovi. GRATULUJEME! Začátek utkání byl velmi rozdílný od sobotního. Rychlá počáteční přestřelka skončila v 11. minutě stavem 5:4. Pak se přece jenom podařilo naši obranu stabilizovat, ale nám se nedařilo v útoku proměňovat nabídnuté šance. Výsledkem byl v 25. minutě stav 8:8. Pak jsme naopak dokázali využít nabízených šancí ze získaných míčů a odskočili jsme v 29. minutě na 11:8. Hosté ještě z poslední šance na konci poločasu korigovali na poločasových 11:9. Nástup do druhého poločasu nám vyšel podle předpokladu. Několika rychlými kontry jsme ve 4. minutě vedli již 14:9. Tento náskok byl rozhodující pro vývoj utkání. Udržovali jsme ho až do konce. Ve 20. minutě jsme vedli 21:15. A do konce utkání jsme udrželi naše vedení a jen se měnilo skóre na obou stranách až na konečných 23:19. Utkání se nám podařilo rozhodnout na počátku druhé poloviny. Celá obraná řada hrála velmi kvalitně a byla hlavním tahounem nedělního utkání. V útoku musíme více ještě zapracovat na proměňování vyložených šancí, ale i tak velmi dobré utkání a povedený víkend. Utkání řídil Jan Malý.

Filip Rýdl – Martin Chmelík

Martin Leugner – Jiří Mikolášek – Tomáš Marek – Roman Marek – (Miloš Červinka)

Michal Fišer (9) – Jan Linhart (8) – Lukáš Marek (5) – Martin Marek (1) – Miroslav Fišer – (Jan Valtera)

Trenér: Pavlík Tomáš