K dalším utkáním jsme zajížděli o víkendu (30. 9. – 1. 10. 2017) na půdu 1. a 2. z loňského ročníku 1. ligy národní házené mužů. V sobotu jsme hráli na hřišti DIOSS Nýřany a v neděli TJ Přeštice. Sobotní utkání jsme začali dobře a ve 12. minutě jsme vedli 3:5. Pak jsme ale vypadli z tempa a naše hra ztrácela na nápaditosti a to mělo za následek postupné vyrovnání domácích v 16. min na 5:5 a pak i otočení vývoje utkání. Ve 23. min domácí vedli 8:6 a ve 27. již 10:7. Do konce poločasu se oběma týmům ještě podařilo jednou vstřelit branku a stanovit tak poločasový stav v poměru 11:8 pro domácí tým. Do druhé části domácí nastoupili s jasnou taktikou. Postupnou hrou nám nedat šanci na snižování získaného náskoku. Až do poloviny druhé části se to i dařilo, v 18. min byl stav 14:11. Pak ale začali v útočné fázi pod tlakem chybovat a nám se postupně podařilo otočit stav až ve 28. min. na 14:17. Do konce utkání jsme pak již kontrolovali výsledek a utkání skončilo v poměru 15:18. Zajímavé utkání se dvěma zvraty a šťastným koncem pro nás. Mladá útočná řada se dokázala prosadit a udržet nervy až do konce utkání. Utkání řídil Jar. Bešta z Plzně.

Martin Chmelík

Martin Leugner – Tomáš Marek – Josef Verner – (Robert Šefc)

Michal Fišer (9) – Martin Marek (7) – Jan Linhart (2) – Jan Valtera – (Miroslav Fišer)

Trenér: Pavlík Tomáš

Vedoucí: Pavlíková Romana

V neděli jsme hráli u úřadujícího mistra TJ Přeštice a průběh byl velmi obdobný našim utkáním. První polovina utkání byla typicky střelecká a obě obrany si nedokázaly poradit se střelci soupeřů. Výsledkem byl rychlý nárůst skóre. Především druhá polovina poločasu byla přímo strhující. V 5. minutě 3:3, v 16. minutě 6:6 v 19. minutě 9:8, ve 22.11:9, ve 25.12:12, v 29.14:14 a nakonec poločasových 15:15.

V druhé části utkání typicky obě obrany fungovaly o poznání lépe. Bohužel se nám nepodařilo zachytit úvod a dovolili jsme domácím odskočit v 10. min na 18:16. Tento minimální náskok domácí udržovali po celý poločas. I když jsme měli několik dobrých příležitostí ke snížení náskoku, tak jsme je bohužel nevyužili. V 16. minutěě byl stav 20:18 a v 25. již 22:19. Do konce utkání se nám podařilo jen snížit náskok na konečných 24:22. I přes porážku dobrý výkon mladých hráčů, kteří se stále ještě seznamují s kvalitní hrou některých družstev. Utkání řídil Erhart z Modřan.