V dalších utkáních 1. ligy národní házené mužů jsme doma hostili v dvojutkání DIOSS Nýřany v sobotu a v neděli úřadujícího mistra TJ Přeštice.

V sobotním utkání jsme první poločas začali podle představ. V 10. minutě jsme vedli 3:1, ale zbytek poločasu jsme odehráli v herním útlumu. Hosté postupně vyrovnali nejen hru, ale i skóre ve 14. min na 4:4 a následně šli do vedení v poměru 4:6. Sice jsme ještě dokázali ve 26. minutě srovnat na 7:7, ale konec poločasu nám utekl a hosté získali dvoubrankové vedení v poměru 7:9.

Do druhého poločasu jsme museli výrazně přidat v herním projevu a to se nám i dařilo. Zvýšená aktivita, jak v obranné hře, tak i v útočné činnosti vedla k obratu v utkání. Pěti brankami v řadě od 2. do 15. minuty vedlo k otočení stavu v náš prospěch na 12:10. A když se hosté dál velmi těžko prosazovali, tak ve 24. minutě jsme navyšovali na 14:11 a do konce utkání jsme celkem bezpečně kontrolovali vedení a jen si korigovali celkový výsledek na konečných 17:13. Vybojované utkání, které nakonec skončilo ziskem cenných bodů.

Chmelík Martin – Rýdl Filip

Leugner Martin – Mikolášek Jiří – Marek Tomáš – Marek Roman – (Červinka Miloš)

Marek Martin (6) – Linhart Jan (6) – Fišer Michal (5) – Marek Lukáš – Valtera Jan – Fišer Miroslav

Trenér: Pavlík Tomáš

Vedoucí: Pavlíková Romana

Nedělní utkání proti TJ Přešticím mělo úplně jiný průběh. Oba týmy hrály velmi rychlou pohlednou házenou. V první části jsme byli pořád vepředu a dařilo se nám proměňovat nabízené šance. V 9. minutě byl stav 4:4. ale ve 14. min 7:4 a tento náskok se nám dařilo udržet až do konce poločasu, kde byl stav 13:10.

Druhá část pro nás začala velmi špatně. Hosté velmi dobře eliminovali náš útok a jejich protiútoky s přehledem proměňovaly. V 10. minutě jsme sice vedli ještě 15:12, ale ve 22. jsme již prohrávali v poměru 15:19. Dokázali jsme se sice znova v útoku chytit, ale bylo již pozdě. Hosté s přehledem dovedli utkání do vítězného konce v poměru 21:23. Pohledově hezčí utkání proti sobotnímu, ale bez bodového zisku. Až na krátký výpadek v druhém poločasu je přesto tento výsledek snad předzvěstí zlepšené hry v jarní části soutěže.

Chmelík Martin – Rýdl Filip

Leugner Martin – Mikolášek Jiří – Verner Josef – Marek Roman – Červinka Miloš

Fišer Michal (9) – Linhart Jan (4) – Marek Martin (4) – Václavek Ondřej (3) – Fišer Jiří (1) – (Marek Lukáš) – (Valtera Jan) – (Fišer Miroslav)

Trenér: Pavlík Tomáš

Vedoucí: Pavlíková Romana

_________________________________________________________________HOME