K nedělnímu čtvrtfinálovému utkání play off 1. ligy národní házené mužů jsme zajížděli na půdu k našemu nejbližšímu soupeři TJ Sokol Opatovice. Podle všech společných utkání byl předpoklad vyrovnaného zápasu, kde jsme chtěli konečně překročit práh do semifinále. Začátek utkání nám celkem vyšel. Dříve jsme se oklepali z nervozity a ujali se vedení. V 10. min 2:4 a ve 12. 4:6. Domácím se pak podařilo srovnat vývoj utkání a ve 13. minutě bylo již srovnáno na 6:6. Do 18. minuty se oba týmy vystřídaly ve vstřelování branek, kde bylo srovnáno na 8:8. Bohužel jsme pak několikrát neproměnili naše šance a domácí se utrhli až v 26. minutě na 11:8. Do konce poločasu již proběhla jen korekce skóre na 13:10, kde se nám nepodařilo stáhnout vedení domácích.

Druhý poločas byl velmi vyrovnaný jako ten první. Náš tým dokázal stáhnout vedení domácích na jedinou branku ve 3. min 13:12 a až do 20. minuty si toto vedení domácí udržovali, kdy na ukazateli svítil stav 21:20. Nedokázali jsme eliminovat domácí útoky a vlastně se nemohli mýlit v útoku. Bohužel v 26. minutě se tak stalo a domácí vzápětí dokázali odskočit na 23:20, a pak už to bylo jen o tom zkusit varianty rychlého zisku balónu. Problém byl v obranné hře, kde se nám nedařilo celé utkání a tak domácí jen definitivně rozhodli o vývoji utkání a jasně kontrolovali konec. Konečný výsledek 25:22 odpovídá poměru na hřišti. Za celé utkání se nám nedařilo v zadních řadách a byli jsme stále pod tlakem. Rozhodlo pár zahozených šancí, které by v normálním utkání i tak bezpečně vedlo k zisku bodů, ale domácí v neděli byli velmi přesní s nadstandartní efektivitou střelby.

Výsledkem je tak konec sezóny 2017-18 a do další sezóny si neseme další zkušenosti mladého týmu. Patří dík celému družstvu za celou sezónu, kde podzimní část jsme měli více povedenou a v jarní části jsme chytali formu až v samém závěru. I tak to stačilo „jen“ na celkové 6. místo v 1. lize národní házené mužů.

Chmelík Martin – Rýdl Filip

Leugner Martin – Mikolášek Jiří – Verner Josef – Červinka Miloš – Marek Tomáš – (Marek Roman)

Fišer Michal (10) – Václavek Ondřej (7) – Marek Martin (2) – Valtera Jan (2) – Linhart Jan (1) – Marek Lukáš – (Fišer Jiří)

Trenér: Pavlík Tomáš

Vedoucí: Pavlíková Romana

_________________________________________________________________HOME