Tak znovu začala 1. liga národní házené mužů. K prvnímu utkání jsme v neděli zajížděli k nováčkovi SK Studénka. I tak jsme neočekávali jednoduché utkání, kde SK Studénka je tým, který hrál 1. ligu dlouhé roky a má zkušený tým. Celé utkání se hrálo na silně mokrém terénu, a tím se silně eliminovala naše útočná rychlá hra.

Utkání začalo velmi hbitě. V 9. minutě již byl stav 4:4. Pak se přeci jen vzpamatovaly obě obrany a příděl branek se zastavil. Domácí tým se v útočné fázi vzpamatoval dříve a lépe. Dokázal nám odskočit ve 20. min. už na 8:5. Do konce poločasu se nám podařilo alespoň zastavit navyšování rozdílu skóre a poločas skončil stavem 11:8.

Úvod druhé části nám vyšel velmi dobře. Rychle jsme smazali náskok domácích, a dokonce jsme v 7. minutě šli i do vedení v poměru 11:12. Pak až do 22. minuty oba týmy pravidelně skórovaly, a tak na ukazateli svítil stav 16.16. Do 24. minuty jsme dokázali využít několik nepřesností domácích a odskočit již na 16:18 a v 26. minutě jsme stále drželi vedení v poměru 17:19. Domácí pak díky našim individuálním chybám dokázali nejdříve snížit 2 minuty do konce na 18:19 a pak na počátku poslední minuty i srovnat skóre. Nám se již nepodařilo vstřelit rozdílovou branku, a tak utkání skončilo v poměru 19:19. Utkání poznamenané nepřízní počasí a na úrovni utkání to bylo znát.

Chmelík Martin – Rýdl Filip

Leugner Martin – Mikolášek Jiří – Verner Josef – Marek Tomáš – Marek Roman

Marek Martin (8) – Fišer Michal (5) – Linhart Jan (5) – Fišer Jiří (1) – Valtera Jan – Pavlík Jan – (Fišer Miroslav)

Trenér: Pavlík Tomáš

Vedoucí: Pavlíková Romana

_________________________________________________________________HOME