K dalšímu utkání 1. ligy národní házené mužů jsme zajížděli k východočeskému derby na půdu TJ S. Opatovice. Vždy tato derby slibují pohlednou útočnou házenou.

Podle předpokladů byl i průběh utkání. V 6. minutě 3:3 v 9. 4:4. Pak jsme ve 12. min odskočili na 4:6 a v 16. minutě již na 5:8 a ve 20. minutě již dokonce na 6:11. Toto vedení jsme do konce poločasu ale nedokázali uhájit a domácí zlepšenou hrou postupně stáhli naše vedení ve 23. min 9:12 a nakonec až poločasových 12:14.

Začátek druhého poločasu se nám podařil a opět jsme navyšovali naše vedení. V 6. min 13:17 a v 10. 14:19. Domácím se ještě podařilo v 16. minutě stáhnout naše vedení na 18:21. Pak jsme ale trpělivou a přesnou hrou opět odskočili na rozdíl 5 branek v poměru 18:23. Sice jsme museli odolávat vyloučení, které se ale domácím vůbec nevyvedlo a naopak jsme do konce utkání přesvědčivě proměňovali nabídnuté šance, naopak domácí se trápili ve střelbě, což mělo za následek navýšení vedení do konce utkání až na konečných 19:26.

Povedené utkání z naší strany. Útočná řada se dobře podělila o vstřelené branky a v obraně se dokázali všichni zastoupit. Oba brankáři předvedli výborné výkony, čímž vyprovokovali celý tým k obětavému výkonu. V dalším kole hostíme na domácím hřišti TJ Přeštice a DIOSS Nýřany.

Hátle Jakub – Cvejn Radek

Leugner Martin – Mikolášek Jiří – Verner Josef – Marek Tomáš – (Marek Roman) – (Červinka Miloš)

Marek Martin (10) – Fišer Michal (9) – Linhart Jan (6) – Fišer Jiří (1) – Valtera Jan

Trenér: Pavlík Tomáš

Vedoucí: Pavlíková Romana

_________________________________________________________________HOME