V našem posledním podzimním utkání 1. ligy národní házené mužů jsme na domácím hřišti přivítali družstvo SK Studénka, zároveň šlo i o předehrávku jarního kola. Cíl byl jasný, zakončit 1. část sezóny výhrou a zlepšit si celkovou reputaci na domácím hřišti (bohužel do utkání jsme vstupovali bez několika základních opor v zadních řadách).  Od začátku hrál hostující tým trpělivě a nám se nedařilo dostat se do tempa, tím pádem se skóre navyšovalo pozvolna na obou stranách v 5. min 2:2, v 15. min 5:5, ve 24. min jsme se ujali vedení 7:5, a poločas skončil 8:7.

Ve druhém poločase, jsme chtěli soupeře zaskočit a vstřelit rychlé branky, což se nám na úvod povedlo a v 5. min jsme vedli již 11:7. Bohužel pak ale nastal nepochopitelný zkrat v útoku a až do 21. min jsme nebyli schopni dát gól, kde jsme trefovali brankáře a stříleli z nesmyslných pozic.  Soupeř od 11. min, kdy vyrovnal na 11:11, převzal  na hřišti iniciativu a v útoku se mu vše dařilo s proměňováním šancí a v klidu navyšoval ve 20. min až na 11:17. Utkání se zdálo rozhodnuté, avšak náhle rychlými góly, jsme se ve 29. min. dostali na rozdíl 2 branek 17:19, měl tým snahu ještě utkání zdramatizovat, bohužel ale záhy neproměněný 6m hod ve 30. min vzal za své a konec si už soupeř pohlídal.  Bohužel další prohrané domácí utkání, kde soupeř nebyl lepším týmem, ale pouze náš útočný alibismus  ve druhém poločase nám opět ukázal, že takto se zápasy vyhrávat nedají. Je potřeba tvrději pracovat, aby mladý tým takováto utkání uměl vyhrávat, jelikož bezpochyby na to má.

Poslední utkání před zimní přestávkou jenom potvrdilo celkový výsledek. Potýkáme se stabilitou výsledků a především na domácím hřišti hrajeme velmi alibisticky, kde si myslíme, že se nám nemůže nic stát. Zase proti tomu jsme schopni hrát pohlednou a účinnou hru, jen ji musíme produkovat pravidelně a delší časové úseky. Vše odpovídá celkovému stavu naší útočné řady. Průměrný věk je velmi nízký a svoje nejlepší herní roky mají teprve před sebou. Pro další průběh sezóny náš cíl je pokusit se dostat do závěrečné fáze play off.

Hátle Jakub – Cvejn Radek

Verner Josef – Marek Tomáš – Červinka Miloš – Marek Roman

Fišer Michal (8) – Marek Martin (5) – Linhart Jan (3) – Fišer Jiří (1) – Pavlík Jan – Valtera Jan

Trenér: Zimla Kamil

Vedoucí: Marek Lukáš

_________________________________________________________________HOME