V dalším utkání 1. ligy národní házené mužů jsme doma hostili v derby TJ S. Opatovice. Vždy tato derby slibují pohlednou a útočnou házenou.

Podle předpokladů byl i průběh utkání. V 6. minutě již 4:4 v 9. min. 5:5, ve 13. min. 8:8. Po změnách v obrané hře se nám podařilo eliminovat útočné snahy hostů a do 26. minuty jsme si vytvořili rozhodující náskok v poměru 15:9. Do konce poločasu sice hosté ještě dokázali snížit na rozdíl 4 branek v poměru 17:13, ale i tak to byl poločas, který byl ódou na ofenzivní házenou z obou stran.

Do druhé části bylo jednoznačným úkolem udržení zajímavého náskoku až do konce utkání a dále hrát ve vysokém tempu. Start nám sice úplně nevyšel a hosté snížili v 6. minutě na 18:16 a v 10. minutě dokonce na rozdíl jediné branky 19:18, ale pak jsme přeci jen začali opět pracovat jako tým a postupně opět navýšili ve 23. minutě na rozdíl 4 branek 23:19. Hosté následně odpadli a začali kupit chyby, které jsme dokázali využít a výsledkem bylo vedení v 27. minutě již 28:20. Do konce zápasu pak již jen hosté korigovali na konečných 28:22.

Povedené utkání z naší strany. Útočná řada se dobře podělila o vstřelené branky, předváděla velmi pohlednou kolektivní hru, v obraně se dokázali všichni zastoupit.

Chmelík Martin – Hátle Jakub

Leugner Martin – Mikolášek Jiří – Marek Tomáš – Marek Roman – Červinka Miloš

Fišer Michal (8) – Marek Martin (8) – Linhart Jan (7) – Fišer Jiří (5) – Pavlík Jan

Trenér: Pavlík Tomáš

Vedoucí: Pavlíková Romana

_________________________________________________________________HOME