K dalším utkáním 1. ligy národní házené mužů jsme zajížděli na dvojutkání v sobotu (11.05.2019) k TJ Přeštice a v neděli (12.05.2019) na půdu TJ DIOSS Nýřany. Zisk bodů z těchto utkání by nám mohl zajistit místo v play off letošního ročníku.

Na mokrém terénu se oba týmy trochu trápily, ale domácí byli daleko hladovější po vítězství a tak postupně navyšovali vedení. V 10. min. 5:2 ve 22. minutě jsme sice snížili na 7:5, ale do konce poločasu domácí odskočili na 9:5. Nástup do druhé části byl od nás velmi slabý a domácí ve 12. minutě vedli již 14:6 a po zbytek utkání jen kontrolovali svoje vedení. Do konce pak oba týmy upravily na konečných 20:11.

Absolutně nezvládnuté utkání, kde jsme byli ve všech aspektech slabším týmem. Velmi velké množství nevynucených chyb, kterými jsme se sami dostávali pod tlak, zároveň i nedůraz v osobních soubojích v útoku a neplnění pokynů mělo za následek jednoznačný průběh utkání.

Hátle Jakub

Leugner Martin – Mikolášek Jiří – Marek Tomáš – Marek Roman

Marek Martin (5) – Fišer Michal (3) – Fišer Jiří (3) – Fišer Miroslav – Linhart Jan – (Valtera Jan)

Trenér: Pavlík Tomáš

Vedoucí: Pavlíková Romana

K nedělnímu utkání jsme chtěli nastoupit s větším odhodláním a zkusit napravit sobotní prohru. Do utkání jsme vstoupili daleko lépe a ujali jsme se vedení ve 12. min. 1:4, pak domácí přeci jen přidali a my jsme zbytečně polevili v tlaku a výsledkem bylo srovnání 5:5 ve 23. minutě. Do konce poločasu jsme přeci jen ještě dokázali odskočit domácím na 6:8. Ve druhé části jsme drželi ještě v 5. minutě vedení 8:11, ale domácí začali těžit jak z našich chyb v útoku, tak i v přechodu a postupně snižovali naše vedení v 7. minutě 10:11 a ve 12. min šli poprvé do vedení 13:12. A když domácí v 19. minutě zvyšovali již na 16:13, zdálo se, že i v neděli odjedeme s prázdnou. Domácí v poklidu kontrolovali vývoj a na naše branky dokázali vždy obdobně odpovědět. Ve 28. minutě tak vedli 19:16. Dokázali jsme hned snížit na 19:17 a domácí vzápětí ztratili další balón. My jsme dokázali minutu před konce snížit na rozdíl jediné branky v poměru 19:18 a vzápětí domácí opět zbytečně ztratili. Náš poslední útok, kde jsme měli dostatek času, byl také v celku úspěšný a skončil trestem na středu brankoviště. Trest po čase jsme, ale zahodili, a tak jsme nedokázali konečný tlak dotáhnout alespoň do remízového stavu. Konečný stav v poměru 19:18 je výsledkem několika zbytečných ztrát a opětovného malého důrazu v útočné hře. Do posledních tří utkání musíme výrazně zlepšit a zdůraznit útočnou hru, abychom dokázali získat potřebné body pro postup do play off.