K prvnímu utkání letošní sezóny 2019-20 1. ligy národní házené mužů jsme zajížděli na půdu Sokol Rokytnice. Bohužel k utkání jsme jeli ve velmi okleštěné sestavě.

Bohužel jsme se nevyvarovali počáteční letargie a domácím jsme umožnili jít do snadného vedení v 11. minutě již 6:2. Sice jsme dokázali ještě v 15. minutě na 6:5, ale domácí si udržovali vybudovaný náskok a opět nám dokázali odskočit v 19. minutě na 8:5 a v 25. na 10:6. Do konce poločasu se jen oba celky vystřídaly ve vstřelování branek a stanovily tak poločasový stav na 12:8.

Do druhé části jsme sice nastoupili lépe a dokázali stáhnout vedení domácích v 8. minutě na 13:11. Pak ale přišla dlouhá pauza, která rozhodla finálně o celém utkání. Získali jsme sice několik míčů za sebou, ale naše produktivita byla po celou dobu nulová. Domácí sice hodně chybovali, ale i tak se jim podařilo vstřelit další rozdílové branky a opět nám odskočit ve 13. minutě na 15:11. Nám se podařilo vstřelit další branku až v 17. minutě, ale to už domácí kontrolovali vývoj utkání. Až do 29. minuty si udržovali vedení 18:14 a naše korekce do konce utkání byla jen kosmetickou úpravou v podobě 18:16.

V utkání se velmi dobře ukazovala hra obrany. Bohužel útočná hra byla spíše statická bez patřičné dynamiky. Pro další utkání musíme na tom více zapracovat.