K dalším utkáním 1. ligy národní házené mužů jsme zajížděli na horkou půdu v sobotu k nováčkovi soutěže TJ Příchovice, který zatím ztratil body jen s loňským mistrem TJ Přeštice a v neděli právě k úřadujícímu mistru ligy. Utkání začalo celkem vyrovnaně v 10. minutě 3:3, pak jsme si vzali chvilku pauzu ve vstřelování branek a domácí toho využili a v 15. minutě odskočili již na 7:3. Pak jsme výrazně zlepšili naši obrannou hru a postupně jsme i dokázali snížit ve 25. minutě až na 8:7. Do konce poločasu pak oba týmy se střídaly ve vstřelování branek a stanovily poločasový stav v poměru 11:9.

Druhý poločas začal obdobně, jako končil první až do 6. minuty a stavu 13:11, ale pak jsme začínali postupně získávat převahu a dorovnali jsme domácí v 15. min. 15:15 v 18. 17:17 a 21. 19:19. Domácí v té době již viditelně ztráceli na síle útoků a také se to projevilo naším odskočením ve skóre v 23. min 19:21. Domácí sice ještě korigovali na 20:21, ale pak se již nedokázali do konce utkání prosadit a my jsme bezpečně dovedli utkání do vítězného konce v poměru 20:24. Zasloužené vítězství, kdy jsme po celé utkání dokázali eliminovat domácí rychlou útočnou hru a bezpečně proměňovali nabídnuté šance.

Chmelík Martin – Hátle Jakub

Leugner Martin – Marek Tomáš – Marek Roman – Zavřel Lukáš

Fišer Michal (13) – Marek Martin (9) – Linhart Jan (2) – (Marek Lukáš)

Trenér: Pavlík Tomáš

Vedoucí: Pavlíková Romana

K nedělnímu utkání 1. ligy národní házené mužů jsme na půdě úřadujícího mistra mohli jen překvapit. Začali jsme velmi v klidu a domácí nezvládli vstup. Výsledkem bylo vedení v 9. min. 3:5 a v 16. 5:8. Pak již domácí přeci jen našli svůj herní styl a postupně nás dotáhli až na poločasových 10:11. Druhá část utkání byla vyrovnaná v 11. minutě 14:14 ve 22. 16:16 a v 25. 17:17. Do té doby jsme domácí nepustili do vedení. Bohužel v 28. minutě poprvé domácí vedli 18:17 a drobná chyba v rozhodnutí, kde si arbitr nevšimnul našeho zisku, domácí ji využili k navýšení na 19:17. Nám se podařilo již jen korigovat trestem po čase na konečných 19:18. Nezasloužená výhra domácích, kteří nás měli jednoznačně přehrát. Podali jsme dobrý výkon, který ale nevedl k zisku bodů. Pochvala přesto pro celý tým za víkendový výkon.