V prvním podzimním ligovém utkání jsme zajížděli na hřiště Sokola Svinov a tušili, že nás nečeká jednoduché utkání. Po anulované loňské sezóně jsme se prakticky 5 měsíců neviděli, což rozhodně neslibovalo velkou házenkářskou podívanou.

Vstup do utkání byl z obou stran velice opatrný, na místy kluzkém terénu nechtělo ani jedno z družstev ztrácet míče technickými chybami. Naše obrana v čele s brankářem Rýdlem hráli na hranici svých možností a několikrát získali velmi cenné míče. Když už domácí útok přehrál naši obrannou hráz, stál za nimi velmi dobře chytající brankář. Opakem však byla útočná hra, kde jsme si sice dokázali vytvořit i 100 % šance, bohužel následná zakončení neskončila brankou (tady je třeba zmínit, že domácího brankáře několikrát zachránila branková konstrukce).

Hned v první minutě jsme se ujali vedení 1:0 a v šesté ještě naposledy vedli 2:1, ale jelikož jsme se do konce první půle prosadili už jen v 9. minutě, kdy jsme vyrovnávali na 3:3 a posledním úspěšným zásahem v 16. minutě srovnali na 4:4, prohrávali jsme v poločase 4:7.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s vědomím, že musíme zpřesnit střelbu a pokusit se hned v úvodu stáhnout nepřiznivý stav. To se nám částečně povedlo, když přesně hrající obrana s brankářem nedovolili domácím do 5. minuty skórovat a my jsme tak brankami ve 3. a 4. minutě snížili na 7:5. V rozmezí 5. až 17. minuty bylo na hřišti k vidění spoustu nepřesností a chyb (z části zaviněných i malou dešťovou přeháňkou), a tak jsme na konci 17. minuty snižovali Fišerem na 13:10.

Od této doby až do 26. minuty! opět naplno zabrala naše zadní řada, která dováděla domácí útočníky do úzkých. Nám s v této fázi zápasu bohužel podařilo vstřelit pouze 2 branky a snížit na 13:12. Domácí si vzali oddechový čas a my byli připraveni porvat se alespoň o bod. Bohužel se nám již do konce zápasu nepodařilo vstřelit branku a v závěru jsme ještě dvakrát inkasovali při snaze rychle získat míč.

Toto utkání nám ukázalo, že je rozhodně na čem stavět, zároveň však potvrdilo, že bez pravidelného trénování se lepšit nemůžeme.

Utkání řídil bez problémů rozhodčí Míra Přikryl z Rokytnice u Přerova.