Ženy Sokola Krčín zahájily sezónu na hřišti soupeře z jižní Moravy, vstoupily tak do sezóny s novým herním systémem, kde se v rámci skupiny D utkají dvoukolově se čtyřmi soupeři, pořadí následně rozhodne o nadstavbové části. Do zápasu vstoupil Krčín sebevědomě, už ve 4. minutě vedl 0:3. Následující desetiminutovku ale prohrál 7:4. Vyrovnané skóre ze 14. minuty bylo ale posledním okamžikem, kdy byla výhra na soupeřově hřišti ohrožena. Do konce poločasu už Vracov neskóroval, příčinou byly často chyby v útočné fázi, ale i pozorná hra krčínské obrany. Také v útoku hrál krčínský tým v dobré pohodě, nedostal se již pod tlak a tak dostaly příležitost skórovat všechny hráčky, úspěšnost střel se pohybovala nad 50 %, u trestných hodů byla téměř stoprocentní. Již v poločase byl náskok Krčína osmibrankový. Ve druhém poločase ještě o něco vzrostl na konečných 13:25. Nejvýraznější střelkyní byla Petra Kotlářová s 12 brankami.

Kalivodová Natalie

Macková Veronika – Pavlíková Lucie – Žižková Radka – Rydlová Vendula –Kalivodová Marie

Kotlářová Petra (12) – Tučková Aneta (5) – Hronovská Natalia (4) – Šimánková Simona (3) – Hamanová Lucie (1)

K prvnímu domácímu utkání nové sezóny nastoupily ženy Sokola Krčín hned v neděli. V minulé sezóně sehrály se soupeřkami ve Svinově velmi vyrovnané utkání, proto se očekával těžší boj než v sobotu. Svinov však přijel proti minulému roku značně oslaben, potýkal se s velkou, prakticky nulovou produktivitou v útočné hře. První a také poslední gól poločasu dal Svinov až ve 30. minutě. Nutno je také pochválit obrannou hru Krčína (celkově 20 získaných míčů, 83% úspěšnost brankářky N. Kalivodové). Krčínskému útoku se oproti tomu dařilo, střelecké příležitosti proměňoval, diváci mohli vidět několik velmi pěkných akcí. Po jednoznačném prvním poločasu, který skončil za stavu 10:1, bylo důležité neztratit rytmus hry a nedovolit zdramatizování hry. To se domácímu Krčínu povedlo a bez velkých potíží a se zapojením celé lavičky dovedl zápas do vítězného konce se skóre 22:6.

Kalivodová Natalie

Tučková Aneta (8) – Hamanová Lucie (6) – Šimánková Simona (4) – Hronovská Natalia (3) – Poláčková Veronika (1)

Trenéři: Zimla Kamil

Štefková Alexandra