V pátém ligovém kole jsme hostili na domácím hřišti družstvo Sokola Rokytnice.

Do tohoto utkání jsme vstupovali posílení o 3 hráče, které máme na hostování se Sokola Dobrušky a na trenérském postu posíleni o Kamila Zimlu.

Vstup do zápasu se nám celkem vydařil, když jsme první dvě třetiny poločasu vedli o 1-2 branky (4. min. 2:0, 6. min. 4:2), poté jsme v útočné fázi nepřesnou střelbou ztratili několik míčů a soupeř ve 24. minutě otočil skóre na 7:8. Nám se i dvěma dobrými zákroky zadních řad podařilo dvěma brankami ve 30. minutě strhnout vedení zpátky na naši stranu, bohužel v nastavení po hrubce našeho brankáře hosté vyrovnali na poločasových 9:9.

O přestávce se trenéři snažili především družstvo zklidnit a přesvědčit útočníky, aby se s obranou soupeře neprali a přehrávali je rychlou házenou. Tyto pokyny, bohužel, nepadly na úrodnou půdu a i proto jsme se v průběhu skoro celého druhého poločasu nedostali do vedení o více než jednu branku, což se v závěru ukázalo jako rozhodující. Ve 22. minutě byl stav 13:13, poté jsme dobrou hrou obrany získali dva důležité míče a odskočili po brankách Fišera a Marka na 15:13, to běžela 24. minuta. Náš útok si poté vybral slabší pětiminutovku a hosté vyrovnali v 27. minutě na 15:15, my z následného protiútoku také skórovali a následně získali další míč. Naše družstvo si vzalo oddechový čas, s tím, že do konce zápasu zbývá 1,5 min. a musíme již udržet míč v naší moci a před koncem pojistit. To se bohužel nestalo, ihned po time-outu jsme balón technickou chybou ztratili, soupeř po rychlé akci vyrovnal a my už další gól vsítit nedokázali (ani trestným hodem po čase).

Bohužel jsme tak doma ztratili bod v dobře rozehraném zápase, ve kterém se opět nepotkala forma obranné a útočné hry našeho družstva.

Utkání řídil rozhodčí Lukáš Jáneš z Prahy.

Filip Rýdl

Radim Dolejší – Tomáš Holanec – Tomáš Marek – Roman Marek – Martin Leugner

Michal Fišer (6) – Martin Marek (8) – Jan Valtera (1) – Jan Leugner (1) – Michal Verner

Trenér: Kamil Zimla a Martin Leugner